SAMSUNG_112022 Advertisement SAMSUNG_112022 Advertisement SAMSUNG_112022 Advertisement

Youtuber vyrobil prvý plazmový meč na svete, ktorý dokáže prerezať oceľ

Technológie
6

Youtuber Alex Burkan z Ruska, ktorý prevádzkuje populárny kanál YouTube Alex Lab, bol nedávno uznaný Guinnessovou knihou rekordov ako tvorca prvého vysúvacieho svetelného meča na svete. Burkanov svetelný meč, inšpirovaný filmom Star Wars, podľa tlačovej správy produkuje metrovú plazmovú čepeľ, ktorá údajne dosahuje 2800 °C. Čepeľ môže dokonca prerezať oceľ. Burkan sa pre Guinness vyjadril, že od roku 2013 sa venuje hlavne výskumu a práci so zariadeniami na výrobu vodíka, čo ho inšpirovalo na pokus vyrobiť si vlastný svetelný meč.

Proces však zrejme nebol jednoduchý. Burkan roky zbieral nápady a súčiastky pre svetelný meč z internetu a zo šrotovísk. „Plazma je prúd vysoko ironizovaných častíc, takže tento svetelný meč dokáže priťahovať aj blesky a iné vysokonapäťové náboje,“ povedal Burkan. „Najúžasnejšia vec, ktorú tento gadget dokáže, je poskytnúť vám pocit skutočného svetelného meča v ruke.“ Dodal, že svetelný meč a jeho dizajn plánuje ďalej zlepšovať. Burkan nie je podľa Guinnessovej knihy rekordov jediným tvorcom svetelných mečov.

SAMSUNG_112022_M Advertisement

Kanadská spoločnosť Hacksmith Industries, ktorú založil ďalší youtuber James Hobson, takisto vytvorila svetelný meč, ktorý získal Guinnessov rekord ako prvý proto-svetelný meč. Svetelný meč spoločnosti Hacksmith Industries vyžaduje externý zdroj energie, ktorý je k nemu pripojený z malého batoha. Svetelný meč je podľa Guinnessa poháňaný kvapalným propánom a plynným kyslíkom. Burkan povedal, že chce uviesť do života aj ďalšie filmové technológie. Teraz pracuje na obleku Iron Mana a ďalších zariadeniach, ktoré tiež fungujú na vodík.

Zdroj: foxnews.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

6 komentárov

Prvy reakcia na: Youtuber vyrobil prvý plazmový meč na svete, ktorý dokáže prerezať oceľ

2.2.2022 17:02
Fake nieje prvy!!! Ten babrak co toto napisal evidentne nieje hoden svojej prace
Reagovať

Meč? reakcia na: Youtuber vyrobil prvý plazmový meč na svete, ktorý dokáže prerezať oceľ

2.2.2022 16:02
To nieje meč ale zapaľovač
Reagovať

Meč? reakcia na: Youtuber vyrobil prvý plazmový meč na svete, ktorý dokáže prerezať oceľ

2.2.2022 16:02
To nieje meč ale zapaľovač
Reagovať

Jó, jasný. Sirkama rozdělal vohééň a přiložil tam špalíka. reakcia na: Youtuber vyrobil prvý plazmový meč na svete, ktorý dokáže prerezať oceľ

1.2.2022 18:02
A pak to vytáh z kapsy na lidi..
Reagovať

Sikovny chalan reakcia na: Youtuber vyrobil prvý plazmový meč na svete, ktorý dokáže prerezať oceľ

1.2.2022 13:02
Ten mec je sprostost ale treba uznat ze chalan je sikovnik.
Reagovať

Plazma? reakcia na: Youtuber vyrobil prvý plazmový meč na svete, ktorý dokáže prerezať oceľ

1.2.2022 09:02
Pri 2800 stupnoch to nie je plazma ale plamen. Treba teploty vyse 3000-3200°C a i to generuje len malo plazmy=ionizovaneho plynu. len na vystuope trysky, rozhodne nie na milimetre, toboz nie do vzdialenosti centimetrov a viac.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať