SAMSUNG_07 SAMSUNG_07 SAMSUNG_07 Advertisement

Za Lepšia.TV stoja dobrodruhovia s dobrými nápadmi

0

Špeciálny projekt

V našich končinách nie je veľa podnikateľských príbehov v ktorých vystupujú súrodenci. Jedným z tých úspešných je príbeh bratov Petra a Pavla Góreckich, ktorí stoja za úspešným projektom Lepšia.TV.

Ich príbeh začal takmer pred 25 rokmi kedy bratia študovali vysokú školu v Karvinej. Písal sa rok 1996 a internet v Čechách ako aj na Slovensku bol ešte v plienkach. Internetové pripojenie bolo drahé a tak ho mali len knižnice či internetové kaviarne. Jedným z týchto miest bola mestská knižnica v Karvinej, s ktorou sa Peter a Pavel dohodli na spolupráci. Biznis model bol jednoduchý. Začali hľadať klientov, ktorí by chceli využívať internet. Ich hlavým cieľom bolo získať minimálne stovku klientov. Za krátky čas sa im to aj podarilo. S prým úspechom prišla aj prvá veľká skúška. Poskytovateľ internetu zaviedol nový menej výhodnejší spôsob tarifikácie internetu. Táto zmena výrazne narušila biznis model začínajúcej firmy. Petr a Pavel sa však nedali odradiť. V hlave totiž mali nový biznis nápad v inej oblasti.

Televízny program

Rozhodli sa prevádzkovať internetový televízny program. Doma totiž nemali žiadny tlačený a na internete nemohli v tej dobe nájsť žiadnu stránku, ktorá by takéto informácie poskytovala. Bratia museli kupovať tlačené verzie televíznych programov a asistentka ich pracne prepisovať. Tento spôsob bol však pomalý a neefektívny. Rozhodli sa to robiť inak. Kamarát z detstva im naprogramoval webovú stránku, dohodli sa s TV stanicami a začali prevádzkovať portál tvprogram.cz. Ten sa dodnes drží na prvých priečkach vo vyhľadávaní televízneho programu. Je to aj tým že v súčasnosti disponuje najväčšou databázou filmových ukážok a spracováva viac ako 700 programov televíznych staníc. Dnes TV program poskytujú tlačeným médiám a v elektronickej podobe káblovým spoločnostiam.

Prichádza Lepšia.TV

Od roku 2016 sa rozhodli rozšíriť podnikanie aj na poskytovanie televízie cez internet. Tú nájdete pod označením Lepšia.TV. Ich cieľom bolo ponúknuť zákazníkom kvalitný televízny program za dobrú cenu a skvelými službami. V súčasnosti v sebe Lepšia.TV zahŕňa 104 televíznych staníc vrátane tých prémiových. Svoju klasickú telku si zákazníci môžu zapnúť na mobile, tablete či notebooku a to kedykoľvek a nech sú kdekoľvek. K dispozícií majú 30 dňový archív vďaka, ktorému nikdy nič nezmeškajú. Služba je absolútne bez záväzkov, ponúka neobmedzené nahrávanie relácií a funguje aj v zahraničí. Ak ich sledovanie TV omrzí, môžu si zapnúť niektoré z 20 000 rádií celého sveta. Za zmienku stojí aj to, že prvý mesiac môžu využívať túto službu iba za 0,10 € za mesiac. Akcia je vrátane HBO.

Dnes patrí Lepšia.TV medzi vyhľadávaných poskytovateľov televízie cez internet v Čechách ako aj na Slovensku. Podarilo sa im priniesť na trh niečo nové. Základom úspechu sú lepšie a kvalitnejšie služby za menej financií. Príbeh bratov Góreckich ale nekončí. V hlave majú nové nápady ako rozvíjať svoje podnikanie ďalej. Určite budeme ešte o nich počuť.

 

 

Zobrazit Galériu

Lepšia.TV

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať