S_03PaletteBase S_03PaletteBase S_03PaletteBase Advertisement

Video: Ako zo sci-fi filmu. Dron s kamerou Ring stráži celú domácnosť zo vzduchu

2

Nová kamera spoločnosti Ring Always Home Cam je autonómny dron, ktorý môže lietať okolo vášho domova a poskytnúť vám pohľad naň z každej perspektívy, keď nie ste doma. Po dokončení letu sa Always Home Cam vráti do doku a nabije batériu. Zámerom je poskytnúť niekoľko uhlov pohľadu na celú domácnosť bez potreby použitia viacerých kamier. Kamera Always Home Cam je síce úplne autonómna, ale majiteľ jej môže povedať, akou cestou sa má vydať a kam môže ísť.

Pred prvým použitím si vytvoríte mapu svojho domu, aby ho kamera mohla sledovať, požiadate ju o konkrétne pohľady do miestností, ako je kuchyňa alebo spálňa. Dron môže letieť, ak ho o to požiadate, alebo sa dá naprogramovať let v prípade detegovania rušivej udalosti. Nabíjací dok blokuje výhľad kamery, preto dron sníma iba počas letu. Ring hovorí, že dron pri lietaní vydáva počuteľný zvuk, takže je zrejmé, kedy sa zaznamenávajú zábery. 

Kamera sa dá použiť na skontrolovanie jednoduchých vecí, napríklad či nezostalo otvorené okno, či sú zamknuté dvere a pod. Dron je vybavený technológiou na vyhýbanie sa prekážkam a zakryté vrtule zabraňujú poškodeniu majetku alebo zraneniu domáceho zvieraťa alebo osoby, ktorá by doň mohla naraziť. Always Home Cam sa začne dodávať budúci rok a bude stáť 249,99 USD.

Zdroj: theverge.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
dron kamera

2 komentáre

. reakcia na: Video: Ako zo sci-fi filmu. Dron s kamerou Ring stráži celú domácnosť zo vzduchu

28.9.2020 12:09
Nadpis klame. Dron nestrazi nikoho. Strazit znamena, ze vie ochranit. "...skontrolovanie jednoduchých vecí, napríklad či nezostalo otvorené okno, či sú zamknuté dvere a pod." Ako zisti, ci su zamknute dvere? Nezmysel. Zistit, ci je okno otvorene, nikomu nepomoze, ked ho nemoze zavriet. Ta lietajuca kamera, je iba jednorazova hracka pre nadsencov noviniek.
Reagovať

adkoo reakcia na: Video: Ako zo sci-fi filmu. Dron s kamerou Ring stráži celú domácnosť zo vzduchu

28.9.2020 11:09
najprv som myslel ze to je na pouzitie mimo domu, a nedavalo mi to zmysel. potom som pozrel video, a je to urcene dovnutra. Vacsinou som zvyknuty hladat problemy a tie riesit , ale toto sa mi celkom paci, a myslim ze by to bolo aj pouzitelne. na priemerne velky dom tomu staci dolet par minut, ak dokaze ako - tak detekovat steny a ine prekazky, pripadne aj strop, tak to ma celkom zmysel. este by to mohlo snimat naraz 360 stupnov, nielen v smere letu, ale aj to bude.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať