SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement

ZyXEL zdvojnásobil užívateľskú základňu prístupových bodov spravovaných kontrolérom pomocou bezplatných upgradov firmwaru

Tlačové správy
0
Spoločnosť ZyXEL Communications, popredný dodávateľ sieťových a komunikačných riešení, viac než zdvojnásobila počet užívateľov, ktorí podporujú prístupové body v štýle „detektora dymu" populárneho radu NWA5120 a stolné zariadenia NWA3000-N. Tento počet tak teraz dosahuje približne 50 užívateľov. Súčasne bola zvýšená aj priepustnosť, aby bolo zaistené, že tieto zariadenia zvládnu vyššiu mieru prevádzky danú dodatočnými užívateľmi. Vďaka uvedeným vylepšeniam je možné podporovať viac užívateľov s menším počtom prístupových bodov a tieto diskrétne technické riešenia sú tak ešte atraktívnejšie pre zákazníkov v oblasti pohostinstva, maloobchodu, vzdelávania a podnikania. Rozšírená kapacita sa na prístupových bodoch - pokiaľ sú spravované kontrolérom - aktivuje pomocou bezplatného upgradu firmwaru. Na rozdiel od mnohých iných dodávateľov sieťových zariadení totiž ZyXEL za upgrady firmwaru zákazníkom neúčtuje ročný poplatok.

Prístupové body NWA5120 je možné namontovať na strop alebo na stenu a to znamená, že môžu byť diskrétne nainštalované vo verejných priestoroch ako sú hotelové haly alebo rekreačné zariadenia, alebo na miestach, kde záleží na vzhľade, napr. v maloobchodných predajniach či rušných kanceláriách. Podobajú sa štandardným detektorom dymu a pre návštevníkov a užívateľov sú teda prakticky neviditeľné. Vďaka podpore napájania PoE (Power-over-Ethernet) môžu byť veľmi jednoducho umiestnené takmer kdekoľvek a preto sú nesmierne flexibilné a hospodárne.

NWA3000-N je najpredávanejším radom AP od ZyXELu, ktorý ponúka komfort, jednoduché nasadenie, jednopásmovú alebo dvojpásmovú komunikáciu a spoľahlivý výkon. Oba uvedené rady podporujú frekvenčné pásmo 2,4 GHz i 5 GHz, a taktiež viacero identifikátorov SSID, takže je možné vytvárať rôzne skupiny užívateľov. Zariadenia sa veľmi jednoducho inštalujú a používajú vďaka automatickej detekcii (Auto-sensing) a konfiguračným funkciám. Základné plánovanie siete Wi-Fi je možné vykonávať pomocou softwarovej aplikácie WLAN Optimizer od spoločnosti ZyXEL, ktorú si môžu všetci predajcovia stiahnuť zdarma.

Martin Bratičák, Head of Channel CEE spoločnosti ZyXEL, hovorí, že vzhľadom k podpore väčšieho počtu užívateľov a vyššej priepustnosti sú teraz rady NWA5120 a NWA3000-N ešte atraktívnejšie pre koncových zákazníkov. Tí totiž získavajú výhodu zvýšenej konektivity a priepustnosti bez akýchkoľvek dodatočných nákladov.

„Za posledný rok sme zaznamenali mimoriadny rast predaja našich bezdrôtových prístupových bodov a vďaka týmto najnovším vylepšeniam očakávame, že sa úspešnosť radov NWA5120 a NWA3000-N ešte zvýši. Zásluhou spojenia diskrétneho vzhľadu, vynikajúceho súboru funkcií a flexibilných variantov nasadenia sú tieto rady nesmierne populárne. Najnovšie vylepšenia zvyšujú ich všestrannosť a výkonnosť, a teda aj atraktivitu pre každý podnik, ktorý chce zaistiť výborné pokrytie signálom Wi-Fi vo veľkej oblasti pri zachovaní vzhľadu daného prostredia a bez veľkých investícií do rozširovania elektrického vedenia."

A pretože ZyXEL poskytuje upgrady firmwaru zdarma, získavajú zákazníci ešte väčšiu hodnotu a ochranu investícií, poznamenáva: „Na rozdiel od mnohých iných dodávateľov sieťových zariadení poskytuje ZyXEL zákazníkom upgrady firmwaru bezplatne. To z našich prístupových bodov, ako aj inteligentných spravovaných switchov a unifikovaných bezpečnostných brán robí ešte lepšiu investíciu pre organizácie, ktoré sa snažia znižovať prevádzkové náklady a vyťažiť maximum zo svojich rozpočtov na infraštruktúru." Pre rad malých a stredných podnikov sa ZyXEL stáva populárnou voľbou v rámci celej siete, dodáva Pearce. „Stále viac zákazníkov sa rozhoduje využiť vysoký výkon, spoľahlivú prevádzku a vynikajúcu návratnosť investícií, ktoré ZyXEL dokáže ponúknuť pre celú sieť - od dátového centra, kde majú zásadný význam zabezpečené a výkonné funkcie pre správu, až po okraj siete, kde sa pre drôtové a bezdrôtové pripojenia vyžaduje jednoduchosť, jednoduchá správa a flexibilita. Značku ZyXEL skrátka stále častejšie nachádzame všade."

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať