ANTIK_2024 ANTIK_2024 ANTIK_2024

24 hodín Le Mans je oficiálne v plnom prúde pre tím Peugeot TotalEnergies!

Tlačové správy
0
  • "Pesage", tradičný kontrolný proces, ktorý sa konal v centre mesta Le Mans, odštartoval veľký týždeň pretekov 24 hodín Le Mans
  • Paul Di Resta jazdil s PEUGEOTOM 9X8 2024 ulicami Le Mans povzbudzovaný veľkými davmi ľudí
  •  Tím Peugeot TotalEnergies sa mohol počas nedeľňajšieho testovacieho dňa znovu zoznámiť s okruhom Circuit de la Sarthe (13,626 km)

SAMSUNG 07M Advertisement

Po kontrole a administratívnych kontrolách – tradične známych ako "Pesage" – ktoré sa konali na námestí Place de la République v Le Mans, prešlo ulicami Le Mans osemnásť pretekárskych vozidiel, vrátane ôsmich prototypov hyperáut, na 2,1-kilometrovom okruhu pred tisíckami fanúšikov.

Paul Di Resta bol poverený riadením PEUGEOT 9X8 č. 94.

V nedeľu sa o 10:00 začalo prvé testovanie na okruhu Circuit de la Sarthe, čo tímom a jazdcom poskytlo príležitosť (znovu) sa zoznámiť s touto jedinečnou pretekárskou traťou, ktorej polovicu tvoria cesty, ktoré sú po zvyšok roka otvorené pre verejnosť. 24-hodinový pretekársky okruh je obmedzený na preteky iba raz alebo dvakrát ročne. Veľké davy ľudí obdivovali impozantnú zostavu pre tento 92. ročník pretekov: 62 áut.

Šesťhodinový testovací deň tak poskytol jazdcom tímu Peugeot TotalEnergies možnosť zorientovať sa (opäť) pred stredajším úvodným voľným tréningom a kvalifikáciou.

Dve verzie PEUGEOT 9X8 pre rok 2024, ktoré debutujú v Le Mans, absolvovali celkovo 119 kôl.

Popri akcii na trati dokončuje fanúšikovská dedina 24 hodín Le Mans prípravy, aby mohla od utorka tohto týždňa privítať davy ľudí. PEUGEOT bude mať v dedine priestor úplne vyhradený len pre svojich fanúšikov, kde budú mať možnosť obdivovať PEUGEOT 9X8, zmerať si sily proti jazdcom na simulátoroch alebo testovať si reflexy na Bataku (tréningový nástroj na koordináciu reakcie/ruka-oko). DJi dostanú všetkých do nálady s trochou atmosféry na stánku počas celého víkendu.

Jean-Marc Finot, senior viceprezident Stellantis Motorsport

"Testovací deň nám dal príležitosť pracovať na nastaveniach pretekov s ohľadom na odpruženie, aerodynamiku atď. Absolvovali sme niekoľko pomerne dlhých stintov, aby sme videli úroveň degradácie pneumatík pre preteky. Tím Peugeot TotalEnergies bol veľmi populárny na námestí Place de la République, kde sa veľa ľudí spontánne prišlo bližšie pozrieť na PEUGEOT 9X8. Veľmi radi sa stretávame a rozprávame s fanúšikmi pretekov a ľuďmi, ktorí milujú značku PEUGEOT a ktorí majú vždy k dispozícii skvelé príbehy."

Loïc Duval (č. 94 PEUGEOT 9X8)

"V centre mesta a na trati boli húfy ľudí. Je skvelé to vidieť. Pravdou je, že máme tendenciu sústrediť sa na pretekársku stránku vecí a možno si takéto momenty dostatočne nevážime... Dnes ráno sme pracovali na nastaveniach a robili rôzne testy. Dnes popoludní sme pokračovali v práci na všetkom, čo bolo v pláne. Všetci traja jazdci strávili nejaký čas za volantom, čo bolo dnes dôležité. Toto je naša prvá šanca vidieť, ako PEUGEOT 9X8 2024 zvláda tento okruh. A počasie je slnečné, takže je všetko dobré!"

Paul Di Resta (č. 94 PEUGEOT 9X8)

"Keď vidíte infraštruktúru a zariadenia na trati, obrovské množstvo ľudí v centre mesta na scrutineering a sprievod, všetkých fanúšikov, ktorí sa mohli bližšie pozrieť na autá...

Le Mans je naozaj niečo neuveriteľné! Po minuloročnej storočnici to vyzerá, že tohtoročné preteky budú rovnako výnimočné s toľkými výrobcami. Postupujeme podľa nášho kontrolného zoznamu. Vieme, že s týmto PEUGEOTOM 9X8 2024, ktorý debutuje tu na Le Mans, nás čaká veľa práce a veľa sa musíme naučiť."

 

Peugeot

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať