CANON_leto2024 CANON_leto2024 CANON_leto2024

5 nových možností využívania AI v Dokumentoch Google

Výskum a vývoj
2

Umelá inteligencia v Dokumentoch Google umožňuje na podnety používateľa vytvárať a upravovať text. AI sa dá aktivovať kliknutím na ikonu čarovnej paličky na okraji dokumentu. Google oznámil, že čoskoro bude funkcia sprístupnená širšej verejnosti. Ponúkame 5 spôsobov, ako používať novú funkciu AI v službe Dokumenty Google: 

Generovanie návrhu e-mailu
Príprava desiatok bežných e-mailov vám môže zabrať hodiny pracovného času. Požiadajte umelú inteligenciu aplikácie Dokumenty Google, aby vytvorila návrh listu s konkrétnym posolstvom a tónom, a ona vám pripraví prvý návrh, ktorý môžete vyladiť a odoslať.

Zostavenie marketingovej správy
Ak máte za úlohu šíriť informácie o nejakom podujatí, AI v Dokumentoch Google dokáže na výzvu odpovedať užitočným odsekom alebo solídnym zoznamom bodov. Zlepšenie vety. Požiadajte AI, aby skrátila rozvláčne vety, a ona navrhne užitočné úpravy. Ak angličtina nie je vaším materinským jazykom, mať AI editor zabudovaný priamo v Dokumentoch Google je veľmi užitočné. Vytvorenie zoznamov výhod a nevýhod. AI v tejto úlohe exceluje, hoci zoznamy, ktoré generuje, nie sú také vynaliezavé alebo podrobné ako tie, ktoré vytvára ChatGPT.

Návrh rýchlych príspevkov
Pomocou umelej inteligencie v Dokumentoch Google môžete vygenerovať hrubý návrh bežného obsahu, ktorý možno následne zlepšovať. Umelá inteligencia v Dokumentoch Google nesľubuje presnosť. V upozornení sa uvádza: „Toto je pomôcka na tvorivé písanie a nie je určená na faktografické spracovanie.“ V porovnaní s inými AI službami má isté obmedzenia. 

Obmedzené pokračovanie
Služby AI ako ChatGPT a Bing AI umožňujú opakované dialógy. Môžete opakovane spresňovať svoj podnet, tieto služby AI zachovajú vlákno. Pri službe Google Docs AI s každou požiadavkou musíte začať odznova.

Málo možností úprav. Existujú štyri predvolené možnosti pri výzve na úpravu: formalizovať, skrátiť, rozviesť alebo preformulovať. Ako najužitočnejšia sa v testoch ukázala možnosť Skrátiť. Mizerná fikcia. Dokumenty Google napíšu beletriu alebo vám poskytnú prispôsobenú rozprávku na dobrú noc, ale schopnosť fikcie v ChatGPT je oveľa lepšia. Pochybné vypracovanie. Keď službe Google Docs zadáte úlohu spracovať niečo, čo ste napísali, môže byť až príliš kreatívna. Namiesto toho, aby sa držala faktov, má tendenciu vnášať názory.

Šablónovité písanie
Ľahkosť, s akou môžete mávnutím ruky vykúzliť text na akúkoľvek tému v rámci služby Dokumenty Google, môže urýchliť zaplavenie webu nudnými, šablónovitými textami vytvorenými umelou inteligenciou.

SAMSUNG 042024 Advertisement

Alternatívy

Lex. Tento webový nástroj na spracovanie textu je niečo ako Dokumenty Google so zlepšenými funkciami umelej inteligencie. Je poháňaný rovnakým jadrom ako ChatGPT, ale má užitočné zlepšenia pre spisovateľov. Zatiaľ je zadarmo a treba sa zapísať do čakacieho zoznamu. Tu sú najlepšie funkcie nástroja Lex:

  • Robot na odpovede poskytuje užitočné odpovede na výskumné otázky.
  • Navrhovateľ názvu navrhne dobrý nadpis alebo predmet.
  • Môžete nastaviť úroveň kreativity umelej inteligencie a vybrať si GPT-3, ChatGPT alebo GPT-4.
  • Umelá inteligencia Lex dokáže odporučiť opravy ťažkopádnych viet.

Magické písanie v aplikácii Canva. Súbor vizuálnych nástrojov Canva teraz obsahuje tvorcu dokumentov, ktorý generuje text ako každá iná služba s umelou inteligenciou. Funkciu Magic Write môžete využiť v rámci vytváranej grafiky, ak obsahuje text. Alebo môžete vytvárať samostatné dokumenty Canva (Canva Docs), ktoré fungujú ako dokumenty Google a môžu obsahovať grafiku alebo prezentácie. Toto sú najlepšie funkcie:

  • Pomocou AI môžete opravovať text v grafike, prezentáciách alebo príspevkoch, ktoré vytvárate v službe Canva.
  • Môžete AI požiadať, aby preložila akýkoľvek text v grafike do desiatok jazykov.

Samozrejme, výborné alternatívy sú aj ChatGPT a Bing AI.

Zdroj: fsstcompany.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

2 komentáre

erectile dysfunction medication cialis reakcia na: 5 nových možností využívania AI v Dokumentoch Google

6.6.2024 10:06
Possible Side Effects of Sustanon <a href="http://cialis.lat/discover-the-best-prices-for-cialis">cialis 20mg for sale</a> However, as with natural conceptions of monozygotic twins, the reasons aren t expressly understood
Reagovať

apartments levitra coupon reakcia na: 5 nových možností využívania AI v Dokumentoch Google

11.2.2024 16:02
<a href="http://alevitra.mom">levitra on sale</a> Zhao Ling still has a certain affection for Hou Lao
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať