PMI_092022 PMI_092022 PMI_092022

8-miliardový Xerox zvažuje kúpu 27-miliardového HP

0

Spoločnosť Xerox, ktorá sa stala známou svojimi kopírovacími strojmi, zvažuje kúpu výrobcu počítačov a tlačiarní HP Inc. Správu o tom priniesol denník Wall Street Journal, odvolávajúc sa na „ľudí oboznámených so záležitosťou“. Xerox sa bude musieť poriadne pousilovať, aby zvýšil svoju ponuku hotovosti a akcií, pretože trhová hodnota HP sa pohybuje okolo 27 mld. dolárov, zatiaľ čo v prípade Xeroxu je to len 8 mld. dolárov.

Podľa WSJ však nejde len o klebety, spoločnosť vraj už získala neformálne uistenie o financovaní od významnej banky. Spoločnosť Hewlett-Packard bola v roku 2015 rozdelená na dve časti – jednu zameranú na obchod s počítačmi a tlačiarňami (HP Inc.) a druhú orientovanú na podnikový sektor (Hewlett Packard Enterprise – HPE). Aj keď spoločnosť HP Inc. dosiahla lepšie výsledky, ako sa očakávalo, v súčasnosti segment tlačiarní zápasí s problémami.

Príjmy divízie za tretí štvrťrok klesli medziročne o päť percent, a to napriek akvizícii divízie tlačiarní spoločnosti Samsung v roku 2016. Spoločnosť minulý mesiac uviedla, že do konca roka 2022 plánuje odbúrať až 9000 pracovných miest (takmer 16 percent zo svojich 55 000 zamestnancov na celom svete).

Zníženie počtu pracovných miest je súčasťou programu reštrukturalizácie, zameraného na zníženie nákladov a podporu ziskovosti. Po správach zverejnených WSJ ceny akcií oboch spoločností prudko vzrástli. Spoločnosť HP Inc. potvrdila správy, že od Xeroxu dostala návrh na odkúpenie. Xerox sa zatiaľ o záležitosti nevyjadril.

Zdroj: theinquirer.net.

Redakcia

Všetky autorove články
Xerox HP pocitac tlač tlaciaren scan

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať