ADATA uvádza externý odolný 3D NAND SSD disk SD700

Tlačové správy
0

ADATA Technology, popredný výrobca výkonných modulov DRAM a NAND flash produktov a mobilného príslušenstva, predstavila odolný externý disk SD700. Ide o prvý 3D NAND SSD, ktorý spĺňa špecifikácie IP68 týkajúce sa odolnosti proti prachu a vode, a navyše je odolný proti nárazu na armádnej úrovni. To dosiahol vďaka pevnému telu a nekompromisnému testovaniu. SD700 podporuje USB 3.1 Gen 1, vďaka ktorému sa dokáže pripojiť k zariadeniam bežiacim na Windows, Mac OS a Androide, a to rýchlosťami až 440 MB/s pre čítanie a 430 MB/s pre zápis. Okrem toho, že je kompatibilný so širokou škálou zariadení, je SD700 tiež veľmi ľahký: váži iba 100 g.

Externé SSD disky s technológiou 3D NAND začínajú byť odolné
SD700 bol navrhnutý a testovaný podľa štandardu IEC IP68. Je kompletne prachotesný, a môže dokonca normálne fungovať až šesťdesiat minút ponorený do vody do hĺbky až 1,5 m. ADATA tiež otestovala SD700 podľa obľúbeného štandardu US Army MIL-STD-810G516.6, ktorý zisťuje odolnosť proti nárazom a pádom. Vďaka svojmu niekoľkovrstvovému ochrannému krytu a vynechaní pohyblivých častí pri technológii SSD je disk SD700 výnimočne odolným úložiskom i pre použitie pri extrémnych aktivitách.

Výhody technológie 3D NAND dostupné v novom segmente
ADATA uvádza viac produktov s technológiou 3D NAND, ktorá je rýchlejšia, spoľahlivejšia a energeticky efektívnejšia v porovnaní s tradičnou technológiou 2D NAND. SD700 bude dostupný v kapacitách 256 GB, 512 GB a 1 TB za veľmi konkurencieschopné ceny, ktoré znamenajú priaznivejší pomer výkon/cena než pri starších SSD diskov bez technológie 3D NAND. Pre zaistenie konektivity používa SD700 vysoko priepustný USB 3.1 Gen 1, ktorý je viac než dostačujúci na streamovanie 4K videa bez zasekávania alebo potreby použitia vyrovnávacej pamäte. Typické prenosové rýchlosti pre čítanie dosahujú až 440 MB/s a pre zápis až 430 MB/s. SD700 je pripojiteľný ako plug and play zariadenie k prístrojom s Windows, Max OS a Android.

Silný, ale elegantný
Na rozdiel od klasických pevných diskov v odolnom prevedení, vrátane tých, ktoré vyrába spoločnosť ADATA, uvádza SD700 novú éru ešte väčšej mobility. Váži totiž len 100 g, pracuje bez akýchkoľvek zvukových prejavov a neprodukuje žiadne teplo. Okrem toho ADATA ponúka SD700 v dvojfarebnom čierno-žltom prevedení, alebo čierny variant.

Redakcia

Všetky autorove články
ADATA SD700

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať