SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement

AI nástroj VASA-1 dokáže vytvárať videá z jediného obrázka

Výskum a vývoj
0

Spoločnosť Microsoft predstavila nástroj VASA-1 s umelou inteligenciou, ktorý dokáže vytvárať falošné (deepfake) videá len pomocou jednej fotografie a zvukového klipu. VASA-1 vytvára videá so synchronizovanými pohybmi tváre a pier, ako aj realistickými pohybmi hlavy a výrazmi tváre. Na svojej výskumnej webovej stránke Microsoft vysvetľuje, ako táto technológia funguje.

Ku kľúčovým inováciám patrí holistický model dynamiky tváre a generovania pohybu hlavy, ktorý funguje v latentnom priestore tváre, čo vedie k autentickým a živým avatarom. Nástroj umožňuje generovanie vysokokvalitných videí s rozlíšením 512 × 512 v reálnom čase pri rýchlosti až 40 snímok za sekundu s minimálnym oneskorením.

Microsoft však zdôrazňuje, že VASA-1 je v súčasnosti len výskumnou demonštráciou. Toto oznámenie nadväzuje na súčasný trend rýchleho napredovania technológie umelej inteligencie pri generovaní realistického videoobsahu. Hoci je vývoj takýchto výkonných nástrojov AI fascinujúci, vyvoláva obavy z možného zneužitia technológie deepfake.

Zdroj: creativebloq.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať