AOC 16T2 - prenosný monitor s 15,6 palcovou dotykovou obrazovkou

1

Hlavnou výhodou tohto monitora je jeho kompaktnosť. Bez problémov sa zmestí do kufríka, aktovky, alebo ruksaku. Praktický kryt obrazovky slúži zároveň ako stojan. Monitor sa pripája k PC, alebo smartfónu, ktorý podporuje režim na veľkej obrazovke cez USB-C, alebo cez HDMI.

Videorecenzia

Monitor má vstavanú batériu s kapacitou 8000 mAh, na ktorú dokáže fungovať približne 5 hodín. V prípade potreby dokáže nabíjať pripojené zariadenia, takže poslúži aj ako powerbank. Ochranný obal, ktorý je pri prenášaní magneticky prichytený k prednej stane dobre chráni zobrazovací panel. Pri používaní slúži ako praktický stojan, do ktorého sa monitor dá vložiť na šírku, aj na výšku. V určitom rozsahu sa dá meniť uhol naklonenia.

Zdroj: AOC

Zdroj:AOC

K ultrabookom, ktoré podporujú prenos obrazu cez USB-C port stačí pripojiť monitor jedným káblom, po ktorom sa budú prenášať aj údaje pre dotykové ovládanie. Monitor má okrem dvoch USB-C portov aj port microHDMI a v balení je nielen USB-C kábel, ale aj kábel, ktorý má na jednej strane microHDMI a na druhej strane klasický HDMI konektor. Ak využívate prenos obrazu cez HDMI, aby fungovala dotyková obrazovka, musíte monitor k počítaču pripojiť súčasne aj cez USB. Monitor má vstavané aj dva reproduktory s RMS výkonom 2x 1 W. Na zadnej stene sú štyri otvory pre skrutky na držiak VESA 75 x 75 mm, takže monitor s dotykovou obrazovkou môžete použiť napríklad ako informačný panel, panel elektronickej pokladne a podobne.

Pri testovaní som využíval režim rozšírenej obrazovky a keď som pracoval s dokumentmi, tak monitor AOC 16T2 som mal v stojane na výšku, takže som mohol zobraziť podstatne väčšiu časť dokumentu ako pri práci s monitorom na šírku. Monitor sa dá pripojiť aj k smartfónom, ktoré podporujú režim práce na veľkej obrazovke. Takýto režim podporujú napríklad vlajkové modely Samsung a Huawei.

Práca na veľkej obrazovke je veľmi komfortná, avšak tento režim nepodporuje ovládanie dotykom. Môžete použiť buď myš pripojenú k smartfónu cez bluetooth, alebo dotyková obrazovka smartfónu funguje ako touchpad. Ak si pripojíte aj externú klávesnicu, práca je rovnako komfortná ako na notebooku.

Kolorimetrickou sondou som nameral 68 % pokrytie farebného priestoru sRGB, takže na editovanie fotografií to nie je úplne ideálne riešenie, maximálny jas v strede bol 242 nitov. Napriek tomu, že zobrazovací panel je dotykový, má jemne matný povrch, ktorý účinne eliminuje odlesky.


                                         

Verdikt: Praktický prenosný monitor s dotykovým displejom na komfortnú prácu

Technické parametre: Obrazovka: IPS dotykový 15,6";  rozlíšenie: Full HD (1080p) 1920 x 1080 (21:9) , obnovovacia frekvencia 60 Hz;  Jas: 250 cd/m2 ; Konektory: 2 x USB-C, 1x  microHDMI;  Spotreba 16 W, batéria 8 000 mAh;  Rozmery:  363,4 x 229,8 x 9,9  mm ; Hmotnosť: 1  kg Cena 309 eur

+  prenosnosť, dotyková obrazovka, funguje ako powerbank

- menšia vernosť farieb

Hodnotenie 8  

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
AOC 16T2 monitor

1 komentár

To je hlúposť za tristo deväť evri, keď obyčajný monitor mám za sto tridsať evri v podobnej kvalite obrazu reakcia na: AOC 16T2 - prenosný monitor s 15,6 palcovou dotykovou obrazovkou

4.8.2021 16:08
To je hlúposť za tristo deväť evri, keď obyčajný monitor mám za sto tridsať evri v podobnej kvalite obrazu
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať