SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

Acer uvádza na trh trojicu odolných notebookov TravelMate pre vzdelávanie, ktoré pomáhajú znižovať namáhanie očí

0

Notebooky s operačným systémom Windows 11 Education sú navrhnuté tak, aby vydržali každodenné nástrahy školského života a využívajú recyklované materiály.

Notebook Acer TravelMate B5 14 je vybavený displejom s rozlíšením FHD a je poháňaný procesormi  Intel Core i3 radu N, ktoré podporujú základné potreby mobilných stredoškolákov aj vysokoškolákov. Najnovšie 11,6" notebooky TravelMate umožňujú študentom získať viac zo zmiešanej výučby. TravelMate B3 Spin 11 dodávaný s voliteľným dokovacím stylusom Wacom AES pre väčšiu flexibilitu, zatiaľ čo sa môže TravelMate B3 11 pochváliť až 9,5 hodinovou výdržou na batériu.T ieto notebooky sú dodávané s novým softvérom Acer User Sensing, ktorý kombinuje technológie pripomínania prestávok, pripomínanie vzdialenosti od obrazovky a detekcie používateľa, čo pomáha znižovať namáhanie očí a zaisťuje bezpečnosť dát.

Spoľahlivé notebooky radu TravelMate B tiež spĺňajú vojenské štandardy odolnosti, aby odolali pádom z výšky až 122 cm, majú zosilnené vstupné/výstupné porty a klávesnice odolné proti poliatiu, ktoré chránia vnútorné komponenty pred poškodením, a HD webové kamery, ktoré sú vybavené krytkou kamery pre väčšiu ochranu súkromia.

Acer TravelMate B5 14

Vďaka novej generácii procesorov Intel Core i3-N305 a výdrži batérie až 7,5 hodiny je to vynikajúci notebook pre študentov všetkých úrovní, ktorí v jednom zariadení vyvážia záťaž každodennej práce a študijných požiadaviek. Je vybavený až 14" displejom s rozlíšením Full HD (1 920 × 1 080 px), prídavnou HDR kamerou s krytkou webkamery pre ochranu súkromia a dvoma digitálnymi mikrofónmi, ktoré využívajú technológiu Acer PurifiedVoice  s AI Noise Reduction pre potlačenie šumu v pozadí pri hovore. TravelMate B5 14 je vybavený dvoma portami USB 3.2 Gen 1 typu A, konektorom USB 3.2 Gen 1 typu C, rozhraním Intel Wi-Fi 6E a technológiou 2x2 MU-MIMO pre rýchle a neprerušované pripojenie k sieti pri online pripojení.

Acer TravelMate B3 11 a Acer TravelMate Spin B3 11

Rad TravelMate B3 určený pre vzdelávanie bol vylepšený o dva nové školské notebooky, ktorých cieľom je poskytnúť študentom zvýšenú ochranu a umožniť im dosiahnuť lepšie študijné výsledky. Zariadenia s predinštalovaným operačným systémom Windows 11 Pro Education alebo Windows 11 SE as procesorom Intel N200 sú vybavené vylepšeným nastavením ochrany osobných údajov a modernými vzdelávacími aplikáciami, ktoré podporujú spoluprácu a inkluzívne učenie medzi rovesníkmi. IT správcovia škôl môžu zjednodušiť a zefektívniť nasadenie a správu najnovších notebookov TravelMate B3. Odolné notebooky boli navrhnuté tak, aby minimalizovali poškodenie vonkajšími vplyvmi. Ľahké notebooky uľahčujú mladým študentom ich prenášanie počas výučby v hybridnej triede, pričom konvertibilný model váži 1,5 kg, zatiaľ čo model s klasickou konštrukciou TravelMate B3 váži iba 1,4 kg.

Voliteľný 11,6" dotykový displej Acer TravelMate Spin B3 11 (TMB311R-33/TMB311RN-33) s rozlíšením FHD je chránený antimikrobiálnym sklom Corning Gorilla Glass, ktorého zloženie pomáha obmedziť potenciálny rast zápachu a škodlivých mikroorganizmov obrazovke zariadenia. Užívatelia si tiež môžu vybrať varianty s dokovacím stylusom Wacom AES a prispôsobiť si tak školský notebook podľa svojich študijných preferencií. Okolitý svet snímajúca kamera s rozlíšením 5 Mpx ďalej umožňuje spoluprácu medzi študentmi a flexibilitu pri výučbe. Tieto notebooky sú konštruované tak, aby vydržali celý školský deň, pretože sa TravelMate B3 Spin 11 môže pochváliť výdržou batérie až 10 hodín[2], zatiaľ čo TravelMate B3 11 vydrží až 9,5 hodiny prevádzky. Sú tiež vybavené najnovšími portami pre pripojenie, ktoré uľahčujú spoluprácu.

Všetky zariadenia sú dodávané so softvérom Acer User Sensing Software, ktorý má študentom pomôcť chrániť súkromie a vypestovať si lepšie návyky pri používaní notebooku. Pretože majú užívatelia tendenciu strácať prehľad o čase, keď sa sústredia na štúdium, funkcia Break Reminder ich ohľaduplne vyzve, aby si robili pravidelné prestávky od svojich zariadení a pomohli tak znížiť úroveň stresu a únavu očí. Súčasťou tejto novej technológie je aj funkcia Screen Distance Reminder, ktorá používateľa upozorní, keď sú príliš blízko displeja zariadenia. Balíček pokročilého ochranného softvéru dopĺňa funkcie User Sensing AutoLock s voliteľnými vstavanými senzormi priblíženia, ktoré umožňujú presnú detekciu prítomnosti užívateľov na základe ich dosahu a pohybu, pretože spúšťa automatické uzamknutie obrazovky, keď sa používatelia vzdiali od svojich notebookov.

Študentské notebooky spĺňajú normy MIL-STD810H[1] a sú dodávané vo vystuženom prevedení s nárazníkmi tlmiacimi rázmi, takže zariadenie vydrží pád až z výšky 122 cm. Pre ďalšiu ochranu notebookov a ich vnútorných komponentov sú najnovšie notebooky radu TravelMate B vybavené zosilnenými vstupnými/výstupnými portami, ktoré majú prídavné kovové výstuhy dobre upevnené k šasi, aby tieto porty zostali pevne na svojom mieste aj v náročných podmienkach. Ďalšiu vrstvu ochrany predstavujú klávesnice odolné proti poliatiu, ktoré sú tiež vybavené mechanicky ukotvenými klávesmi. Servisovateľná konštrukcia klávesnice zabraňuje náhlemu premiestneniu jednotlivých dôležitých kláves a umožňuje používateľom jednoduchú výmenu celej klávesnice.

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
Acer travelMate

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať