S_03PaletteBase S_03PaletteBase S_03PaletteBase Advertisement

Budúce smartfóny dokážu urobiť molekulárnu analýzu predmetov, tela či potravín

3

Nemecká spoločnosť Trinamix pracuje na module umožňujúcom spektroskopiu na smartfónoch. Používatelia by tak mohli skenovať rôzne materiály, jedlá a pod., aby získali príslušné informácie. Smartfóny sa teda možno stanú blízkymi zariadeniu zo Star Treku s názvom trikodér, ktoré umožňovalo používateľom zhromažďovať informácie z celého sveta prostredníctvom fotoaparátov a senzorov. Malý infračervený senzorový modul spoločnosti Trinamix bude určený pre telefóny s čipom od Qualcommu, ktorý sa bude používať na „blízku infračervenú spektroskopiu“.

Firma dodáva, že na spracovanie zachytených molekulárnych údajov bude využívať inteligentné technológie AI Engine od spoločnosti Qualcomm. Budúce smartfóny s touto technológiou napríklad umožnia používateľom skenovať pokožku na molekulárnej úrovni a navrhnú im optimálne výrobky na starostlivosť o pleť na základe merania jej vlhkosti a lipidov. 

Takisto by mohli merať obsah cukru v potravinách alebo zisťovať, či je materiál (napr. hodváb) pravý alebo falošný. Medzi ďalšie príklady použitia patrí meranie hladiny kofeínu/vlhkosti v kávových zrnách, meranie obsahu bielkovín/tukov/sacharidov v rôznych druhoch potravín či určenie zloženia rozličných plastov. Technológia nebude vyžadovať nový hardvér, bude sprístupnená prostredníctvom aktualizácií firmvéru.

Hoci finálny dizajn modulu ešte nie je dokončený, neočakáva sa, že by zabral veľa miesta v smartfóne. Prvé telefóny s takouto schopnosťou by mohli doraziť na trh v roku 2022. Tento termín sa kryje s uvedením čipu Snapdragon 888. Predpokladá sa, že nová čipová súprava bude podporovať technológiu molekulárnej analýzy spoločnosti Trinamix.

Zdroj: androidauthority.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

3 komentáre

potrebujem molekulárne analyzovať svoje vnútornosti reakcia na: Budúce smartfóny dokážu urobiť molekulárnu analýzu predmetov, tela či potravín

13.12.2020 12:12
A dalo by sa molekulárne analyzovať svoje vnútornosti v tele? Lebo chcem zistiť, či ma niekto napichol xenobotmi. Mám choré vnútornosti a takto by som to chcel dokázať, keďže polícia je zatiaľ bezradná a na napichnutie nanitmi vám odpovedá, že máte navštíviť psychiatra. Že by som zbehla analýzu žalúdka, sleziny, pečene a doniesla na políciu dôkaz: Aha veď som plná nanitov, niekto tu vraždil a nik mu to nedokázal iba ja mojim hyper novým smartfónom? Dík, nech už to čím skôr máme!
Reagovať

RE: potrebujem molekulárne analyzovať svoje vnútornosti reakcia na: potrebujem molekulárne analyzovať svoje vnútornosti

13.12.2020 17:12
už to čvirikajú aj vrabce na streche, každý to vie, ale mlčí: sú to nanity alebo xenoboty spojené s hypnózou, po nelegálnej hypnóze ti povedia, že vidíš jednorožca a ty ho vidíš. asi tak...
Reagovať

RE: potrebujem molekulárne analyzovať svoje vnútornosti reakcia na: potrebujem molekulárne analyzovať svoje vnútornosti

13.12.2020 14:12
A koho by podľa teba polícia chytila? Ty by si síce bola plná nanitov, umierala by si, ale zamietlo by sa to pod koberec. Svet je veľký a mohla si to zjesť kdekoľvek. Aj keď to bude ukazovať nezrovnalosti, zavrú ťa s paranojou medzi 4 steny. Polícia nič nevyrieši, nemajú na to kapacity, nemajú na to ľudí. Štát je chudobný, nikoho za nanity nepotrestajú, lebo ho skrátka nenájdu a ty zgegneš, len ťa bude plná telka a ľudia sa ti vysmejú do očí rovnako ako, keď sa smejú pri počte mŕtvych na covid19. Zabudni, nikto ti nepomôže, tu je cieľom čo najviac zadierať, vysmievať a nie riešiť niečo. Zbytočne ti ublížia, už sem nič nepíš.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať