PANASONIC PANASONIC PANASONIC

Aký monitor dychu pre vaše bábätko?

Tlačové správy
0

Neraz sa v správach mihne informácia o úmrtí dieťaťa počas spánku. Príčina je pripisovaná zastaveniu dýchania. Prečo sa to udeje, prečo dieťa prestane z ničoho nič dýchať, sa nevie. Jedno je však isté, keby ho niekto v tom okamihu prebudil, znížilo by sa riziko úmrtia.

Syndróm náhleho úmrtia dojčiat

Syndróm náhleho úmrtia dojčiat je postrachom mnohých matiek. Dieťa prestane z ničoho nič dýchať a zbadáte to, až keď ho idete skontrolovať. Byť neustále v strehu, stále kontrolovať dieťa, byť pri ňom a sledovať či pravidelne dýcha, sa jednoducho nedá. Môže to za vás urobiť prístroj monitor dychu.

Monitor dychu

Monitor dychu je zdravotnícky prístroj, ktorý monitoruje dýchanie dieťaťa. Stretnete sa s ním už v pôrodnici. Monitor dychu je praktickým a veľmi užitočným zariadením, ktoré kontroluje pravidelnosť dýchania dieťaťa. Tento prístroj vás upozorní, keď dôjde k zástave dýchania, ale aj keď začne dieťa vracať alebo sa dusiť.

Monitor dychu sníma frekvenciu dýchania. Pokiaľ nezachytí nádych alebo ak sa náhle zmení frekvencia nádychov, spustí prístroj zvukový aj svetelný alarm. Následne stačí dieťa prebrať a ono sa nadýchne samo.

Výber monitoru dychu pre dieťa

Vybrať z tých najspoľahlivejších monitorov môžete na základe odporúčaní iných mamičiek, alebo recenzií či testov najlepších monitorov dychu. Vyznať sa však v tom, ktorý je vhodný pre vás, ktorý nebude zavadzať dieťaťu pri spánku a zároveň vám dá záruku, že je dieťa neustále pozorované, nie je najjednoduchšie.

Plienkový či doskový monitor dychu

Poznáme dva druhy monitorov dychu. Oba snímajú dýchanie dieťaťa a je len na vás, ktorému z nich dáte prednosť.

Plienkový monitor dychu je malé zariadenie, ktoré sa pripevní na plienku dieťaťa. Sníma pohyby bruška pri nádychu a výdychu. Pri zaznamenaní nepravidelného alebo žiadneho dýchania spustí alarm a zároveň začne vibrovať, čo môže dieťa zobudiť a kým vy pribehnete, dieťa sa zobudí a začne dýchať.

Doskový monitor dychu sa skladá zo snímacej podložky (jedna alebo viac, záleží od typu výrobku) a vyhodnocovacej jednotky, ktoré sú navzájom prepojené. Snímacie jednotky sa vložia pod matrac, na pevnú podložku a prepoja sa s vyhodnocovacou jednotkou. Senzorická podložka sníma pohyby dieťaťa, zachytí aj jeho dýchanie. Ak počas 20-tich sekúnd nezaznamená žiaden pohyb (či nádych), spustí sa alarm a vy viete, že dieťa treba skontrolovať.

Zdroj: voudes.com
Ak sa o jednotlivých typoch monitoru dychu chcete dozvedieť viac, navštívte spomínanú stránku. Za záchranu dieťaťa, za jeho bezpečie a váš pokojnejší spánok to rozhodne stojí.

SEOCENTRUM

Všetky autorove články
monitor

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať