SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

Aligator A890 Senior / Telefón pre vašu babičku

0

Mobilné telefóny pre seniorov tvoria samostatnú kategóriu a kladú sa na ne iné požiadavky ako na bežné smartfóny. Vychádza sa, samozrejme, z toho, že niektorí seniori sa ťažšie pohybujú, majú horší zrak a práca s novými technológiami a dotykovými displejmi je pre nich problematická. Jedna zo značiek špecializujúcich sa aj na túto kategóriu mobilov je práve Aligator.

Novinka Aligator A860 Senior využíva osvedčené technológie a ponúka hlavne medzi seniormi obľúbené a ľahko využiteľné funkcie a nástroje. Telefón je vybavený FM rádiom, ktoré funguje i bez slúchadiel, svietidlom, jednoduchým fotoaparátom, prehrávačom hudobných súborov na počúvanie hudby alebo audiokníh a automatickým nastavením času. Farebný displej TFT s rozlíšením 240 × 320 bodov a bielym podsvietením používa veľké písma a je dobre čitateľný. Ovládacie slovenské menu je dobre odladené a zrozumiteľné. Napriek jednoduchosti je prístroj duálny, na dve SIM karty, no možno pridať pamäťovú kartu SD s kapacitou až 256 GB. Prístroj nemá žiadnu internú pamäť na multimédiá, takže ak chcete používať fotoaparát alebo prehrávať hudbu, budete ju potrebovať. Na druhej strane sloty na SIM karty sú plnohodnotné, nie zdieľané, takže môžete popri dvojici SIM používať aj kartu SD. Vzhľadom na využitie prístroja výrobca kládol dôraz aj na energetickú úspornosť použitého hardvéru. Lítiovo-iónová batéria s kapacitou 1600 mAh vďaka tomu udrží telefón v pohotovostnom režime až dva týždne. Takže ak babička zabudne, vnúčik jej ho môže nabiť pri ďalšej návšteve. Jednoduché ovládanie napomáhajú aj veľké tlačidlá klávesnice s veľkými nápismi, aj keď bez podsvietenia.   

Dôležité funkcie sú tradičný SOS Locator a núdzové tlačidlo. SOS Locator funguje aj na vyžiadanie: pokiaľ hľadáte deduška alebo babičku, ktorí zablúdili pri hľadaní húb, stačí poslať SMS a telefón automaticky odpovie svojou polohou. Ďalšia dôležitá funkcia je núdzové tlačidlo. Po jeho stlačení telefón odošle SMS so žiadosťou o pomoc až na 5 telefónnych čísel, napríklad rodine, susedom alebo známym. K základnej informácii pridá aj polohu, vyhľadávanie seniora v núdzi je tak ľahšie. Svoj tradičný SOS Locator, pracujúci iba s polohou zo siete GSM, zlepšil výrobca pri novom modeli A890 Senior aj o zisťovanie polohy pomocou GPS, takže je presnejší a funguje prakticky všade. Prístroj má klasickú konštrukciu s otváracím zadným vekom, takže bez problémov vymeníte batériu a sú tu, samozrejme, ukryté aj sloty na karty SIM a SD. Na nabíjanie využíva port micro USB a nájdete tu aj 3,5 mm jack na hands-free.

Verdikt

Jednoduchý a praktický mobil pre seniorov s dlhou výdržou a funkciami lokalizácie.

ŠPECIFIKÁCIA

Rozmery (v × š × h) 131,2 × 59,6 × 13,5 mm, hmotnosť: 102 g, dostupné farby: červená, čierna, displej: farebný TFT, 2,8", rozlíšenie: 240 × 320, QVGA, podsvietenie: biele, batéria: Li-Ion 1600 mAh, výdrž v pohotovostnom režime 14 dní, výdrž pri hovore 8 hodín, pamäť: na kontakty v telefóne: 200, na SMS: 50, na odoslané SMS: áno, možnosť odoslania SMS viacerým adresátom naraz, MMS správy, typ SIM kariet: 2× mini SIM, frekvenčné pásma: GSM 850/900/1800/1900 MHz, výbava: SOS locator + GPS (po stlačení tlačidla umožňuje automaticky zatelefonovať, rozoslať SMS a odoslať informáciu o polohe telefónu), SOS tlačidlo: počet predvolieb 5, SOS SMS, vzdialené vyžiadanie polohy, určovanie polohy: GSM + GPS, funkcie: svietidlo, budík, kalkulačka, FM rádio, fotoaparát, bluetooth, prehrávač hudobných súborov, automatické nastavenie času, podpora SIM toolkit, MMS, zvonenia: počet melódií: 5 + vlastné, vibrácie, konektory a pripojenie: micro USB (nabíjanie a dáta), 3,5 mm jack (slúchadlá s hands-free)

Cena: 39 EUR

Plusy, mínusy:

+ Dizajn, veľký a dobre čitateľný displej, jednoduchá obsluha, dual SIM + SD, výdrž
- Horšie otváranie krytu

Hodnotenie:

Displej: 80 %
Výbava: 80 %
Ovládanie: 90 %
Vyhotovenie: 95 %
Celkovo: 86 %

 

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články
aligator

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať