ANTIK ANTIK ANTIK

Američania majú nový protipirátsky systém, spomalí im internet

Bezpečnosť
0
Od pondelka by mal byť v USA spustený nový protipirátsky systém. Ten používateľov upozorní, ak sťahujú nelegálny obsah. Platformu Copyright Alert System by mali využívať všetci veľkí americkí poskytovatelia internetu. Používateľov v prípade nelegálnej aktivity od internetu neodpoja, výrazne im však spomalia rýchlosť pripojenia.

Copyright Alert System budú využívať operátori AT&T, Cablevision, Comcast, Time Warner a Verizon.

cas_252.jpg

Platforma Copyright Alert System je označovaná za „výchovný" protipirátsky systém, ktorý má zabrániť náhodnému sťahovaniu nelegálneho obsahu. Kritici však tomuto systému vyčítajú, že je navrhnutý pre mediálne spoločnosti a na úkor bežného spotrebiteľa. Hoci internetoví operátori nemusia vinníka odpojiť z internetu, ako to je napr. vo Francúzsku, jeho rýchlosť pripojenia bude značne obmedzená.

Priložené video prezentuje, ako Copyright Alert System funguje v praxi. Ak vlastník obsahu - mediálna spoločnosť - zistí, že používatelia nelegálne zdieľajú obsah cez siete P2P, upozorní na tento fakt poskytovateľa internetu. Ten následne na nelegálnu činnosť upozorní vinníka, ktorý si musí pozrieť video vysvetľujúce, že porušuje zákon. Ak bude používateľ v nelegálnej aktivite pokračovať aj naďalej, poskytovateľ internetu mu obmedzí rýchlosť pripojenia.

Nie je známe, či sa tento systém začne neskôr využívať aj v Európe.


Zdroj: mashable.com

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať