TCL 2022 TCL 2022 TCL 2022

Atraktívne herné klávesnice a myš Rapture

0

K hernému počítaču a počas hrania na externom monitore aj k hernému notebooku neodmysliteľne patrí aj herná klávesnica a myš. Prívlastok „herná“ nie je primárne o tom aby klávesnice a myši farebnými svetelnými efektami pútali pozornosť okolia, aj keď aj toto je dôležité kritérium pri výbere, ale predovšetkým záleží na mechanických vlastnostiach a životnosti spínačov v klávesoch a tlačidlách myši a tiež na precíznosti jej pohybu.

Otestovali sme dve klávesnice a myš Rapture, čo je privátna značka Alzy pre herné príslušenstvo.

Rapture X-RAY Outemu Red - herná klávesnica s vysokoprofilovými klávesmi a RGB podsvietením, kde si priamo na klávesnici môžete nastaviť 18 režimov farebného animovaného podsvietenia.

Pripája sa cez USB kábel. Kávesnica je osadená mechanickými lineárnymi spínačmi Outemu Red s precíznou odozvou. V aktivačnom bode zopnutia spínačov nedochádza k charakteristickému klapnutiu, takže klávesnica je tichá a môžete ju používať aj pri práci, bez toho aby ste rušili okolie. Aktivačná sila spínača je 60 g, dráha 2 mm a celkový zdvih 4 mm. Spínače majú garantovanú životnosť 50 miliónov úderov. Presne takto to výrobca udáva, pretože si je vedomý, že u hráčov sa nebude jednať o stláčanie kláves, ale v zápale hry doslova o údery.

Požívateľ má k dispozícii plnohodnotný numerický blok a na 12 klávesoch sú preddefinované funkcie na ovládanie multimédií a podsvietenia. Farby a dynamické efekty podsvietenia sa nastavujú klávesmi s označením L1 až L6, ktoré sú alternatívnymi funkciami klávesového bloku nad kurzorovými klávesmi. Súčasným stlačením klávesu FN a týchto kláves nastavujete efekty. Každým z kláves postupne prepínate tri efekty. Efekty sú podrobne popísané v manuáli. Biele podsvietenie sa nám nastaviť nepodarilo, klávesnica však umožňuje nastaviť statické červené podsvietenie, ktoré budete používať pri práci.  Nechýba ani možnosť nastavenia a uloženia vlastných profilov podsvietenia klávesov.

Hornú časť každého klávesu tvorí čierny plast, spodná vrstva je transparentná a umožňuje prienik RGB podsvietenia. Pre hráčov veľmi dôležitou funkciou je možnosť uzamknutia tlačidla Windows takže sa vám počas hry nestane, že by ste toto tlačidlo omylom stlačili. Klávesnica disponuje funkciou Anti Ghosting, takže je schopná zaznamenať súčasné stlačenie viacerých kláves. Elektronika klávesnice nezávisle registruje informácie zo všetkých spínačov súčasne. Jediná, na čo som si musel pri testovaní zvyknúť sú trochu dizajnovo vyšperkované symboly na klávesoch. Cena: 39,90

Rapture DELTA STEALTH Kailh Silent – herná klávesnica využíva tiché mechanické lineárne spínače Kailh BOX Pink, ktoré majú životnosť až 70 miliónov zopnutí. Aktivačná sila spínača je 35 g, dráha 1,8 mm a celkový zdvih 4 mm.

Okrem RGB podsvietenia kláves je podsvietená aj predná spodná hrana klávesnice, čo vytvára zaujímavé svetelné efekty na vhodnej podložke. Dynamické svetelné efekty môžete nastaviť nielen priamo na klávesnici, ale aj pomocou softvéru v PC. Aj táto klávesnica má zámok tlačidla Windows aj Anti Ghosting a N-Key Rollover, takže je schopná zaznamenať súčasné stlačenie viacerých kláves. Elektronika klávesnice nezávisle registruje informácie zo všetkých spínačov súčasne. Cena 86,90 €

Rapture COBRA - herná myš, ktorá umožňuje bezdrôtové aj káblové pripojenie. Na bezdrôtové pripojenie sa využíva USB dongle.

Precízny optický senzor PixArt PAW3325 má nastaviteľnú citlivosť až do 5 000 DPI a odozvu 1 ms, takže zaznamená akceleráciu až 20g. Nastavená hodnota DPI je signalizovaná farbou LED podsvietenia - 800 (červená), 1 200 (zelená), 2 000 (modrá), 3 200 (fialová), 5 000 (azúrová). Zmenu jednoducho vykonáte pomocou tlačidla alebo dodávaného softvéru. Myš využíva kvalitné a spoľahlivé spínače Omron, ktoré sú testované na životnosť až 10 miliónov kliknutí. Myš má nabíjateľnú batériu s kapacitou 900 mAh. Myš sa po určitom čase nepoužívania automaticky vypne a zapnete ju stlačením ktoréhokoľvek tlačidla. Myš Rapture Cobra som používal ako virtuálny joustick v her Flight Simulator, kde obzvlášť záleží na presnosti a bol som s ňou veľmi spokojný  Cena 27,90 €

Komponenty Rapture s farebnými svetelnými efektami oživia každú hernú zostavu

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
Rapture herna klavesnica herná myš

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať