SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement

Bard dostane prístup k službám Googlu ale aj iných spoločností

Technológie
0

Ďalším krokom umelej inteligencie Bard od Googlu bude jej priama integrácia s niektorými vlastnými službami spoločnosti spolu so službami tretích strán. Dnes Bard čerpá informácie z webových stránok, ktoré sú uložené v medzipamäti vyhľadávača Google. Hoci to môže byť celkom užitočné, na internete existujú aj informácie, ktoré nemožno ukladať do vyrovnávacej pamäte a ktoré musia byť aktuálne. Napríklad ceny a dostupnosť leteniek sa v priebehu času menia.

Na tento účel Google pripravil pre Bard spôsob priamej integrácie s vlastnými nástrojmi spoločnosti, ako sú Mapy Google, Google Flights a YouTube, ako aj so službami tretích strán. Bard bude tiež schopný využívať všetky druhy služieb z celého webu pomocou rozšírení od externých partnerov, aby ste mohli robiť veci, ktoré doteraz neboli možné. V najbližších mesiacoch bude do Barda začlenený Adobe Firefly, rodina kreatívnych modelov generatívnej umelej inteligencie spoločnosti Adobe.

VEĽKÁ SÚŤAŽ PRE PREDPLATITEĽOV

Po spustení bude vo webovej aplikácii Bard k dispozícii deväť takýchto „rozšírení“: Google Flights, Google Hotels, Google Maps, Instacart, Kayak, OpenTable, Redfin, YouTube a Zillow. V novej ponuke Extensions (Rozšírenia), prístupnej cez ikonu skladačky puzzle, budete môcť povoliť/zakázať jednotlivé služby. Nájdete tam aj spôsob, ako najlepšie používať jednotlivé rozšírenia.

Okrem uvedených služieb Google pripravuje rozšírenie Workspace pre Barda, ktoré by chatbotovi umožnilo prístup k Dokumentom Google, Disku a Gmailu. Bard a Google Workspace si budú navzájom vymieňať údaje na vykonanie vašich požiadaviek. Ich prepojenie môžete kedykoľvek zrušiť v nastaveniach rozšírení. Týmito novými rozšíreniami sa Bard vyrovnáva službe ChatGPT, ktorá v súčasnosti ponúka preview verziu vlastného súboru doplnkov vrátane možností Kayak a Instacart.

Zdroj: 9to5google.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať