SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement

Bezdrôtový prenos energie z vesmíru na Zem sa stal realitou

Technológie
1

Vedci z Caltechu tvrdia, že sa im po prvýkrát v histórii podarilo úspešne preniesť slnečnú energiu z vesmíru na Zem. Prenos realizovali prostredníctvom vesmírneho prototypu z projektu Caltech Space Solar Power Project s názvom Space Solar Power Demonstrator (SSPD-1). Podľa tlačovej správy Caltechu prototyp zbieral slnečné svetlo, ktoré potom premenil na elektrickú energiu a vysielal ho prostredníctvom sústavy flexibilných ľahkých mikrovlnných vysielačov do Gordon and Betty Moore Laboratory of Engineering v areáli Caltechu v Pasadene.

VEĽKÁ SÚŤAŽ PRE PREDPLATITEĽOV

Experiment s názvom Microwave Array for Power-transfer Low-orbit Experiment (MAPLE) viedol Ali Hajimiri, profesor elektrotechniky a medicínskeho inžinierstva. MAPLE má dva prijímače, ktoré zbierajú slnečnú energiu a premieňajú ju na jednosmerný elektrický prúd. Hajimiri povedal, že tento prelomový objav znamená, že energiu bude možné posielať „do vzdialených regiónov a oblastí zničených vojnou alebo prírodnou katastrofou“, pretože „na príjem tejto energie nebude potrebná žiadna infraštruktúra na prenos energie na Zemi“.

Zdroj: pcmag.com.

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

reakčný čas reakcia na: Bezdrôtový prenos energie z vesmíru na Zem sa stal realitou

12.6.2023 21:06
c=lamda*f=s/T; T=s/c=2e-2m/3e8m/s=0.6e-10s a pre tento čas sa mikrovlny dostanú na zem rýchlo a s dobrou účinnosťou nano sekúnd s frekvenciou GHz 1/0.6e-10s=20GHz, k tomu gravitácia ťahá krátke vlny nadol. Opačne do vesmíru zo Zeme by to nešlo. Bežná fyzika zo strednej školy.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať