SAMSUNG_082023 Advertisement SAMSUNG_082023 Advertisement SAMSUNG_082023 Advertisement

Nová verzia VR headsetu Quest 3 umožní prepojiť virtuálne prvky s fyzickým svetom

0

Spoločnosť Meta oficiálne oznámila náhlavnú súpravu VR Quest 3, úplne prepracovanú novú generáciu headsetu pre virtuálnu a zmiešanú realitu. Bude nástupcom modelu Quest 2 a na trh sa dostane na jeseň tohto roka. Mark Zuckerberg o zariadení informoval prostredníctvom príspevku na Instagrame. Nová náhlavná súprava prichádza s niekoľkými výraznými zlepšeniami dizajnu a výkonu, ako aj technológiou Meta Reality, „ktorá vám umožní prepojiť virtuálne prvky s fyzickým svetom okolo vás“. V porovnaní so svojím predchodcom sa Quest 3 môže pochváliť elegantnejším a oveľa pohodlnejším dizajnom.

Meta tvrdí, že v novej náhlavnej súprave skombinovala svoj displej s najvyšším rozlíšením a pancake optiku, čo zvyšuje vizuálnu kvalitu obsahu. Vďaka novej čipovej súprave Snapdragon poskytne Quest 3 viac ako dvojnásobný grafický výkon oproti GPU Snapdragon predchádzajúcej generácie, ktorý sa nachádza v modeli Quest 2. Môžeme tak očakávať plynulejší výkon a oveľa presnejšie detaily v pohlcujúcich hrách. 

Predplatné NEXTECH 2023

Meta tvrdí, že nová náhlavná súprava pre zmiešanú realitu „hladko spojí váš fyzický svet s virtuálnym tým, že inteligentne pochopí a reaguje na objekty vo vašom fyzickom priestore a umožní vám pohybovať sa v tomto priestore prirodzeným a intuitívnym spôsobom, ktorý bol predtým takmer nemožný“. Quest 3 prináša množstvo zaujímavých funkcií vrátane vysoko verného prenosu farieb, inovatívnych funkcií strojového učenia a priestorového porozumenia. Tieto zlepšenia umožňujú používateľom bezproblémovú interakciu s virtuálnym obsahom, pričom zároveň zostávajú prepojení s fyzickým svetom.

Výrazne boli zlepšené aj ovládače Touch Plus, ktoré majú teraz elegantný a ergonomický tvar zaručujúci intuitívny zážitok z hrania. Meta z nich odstránila vonkajšie sledovacie krúžky, takže lepšie sadnú do ruky. Nové ovládače sú vybavené haptickou technológiou TruTouch, ktorá poskytuje intenzívnejší pocit dotyku a ponorenia do hry.

Okrem toho podporujú sledovanie rúk hneď po vybalení z krabice a obsahujú aj technológiu Direct Touch, ktorá umožňuje interakciu s virtuálnymi objektmi len pomocou rúk, čím sa odomyká úplne nová úroveň realistickej interakcie. Náhlavná súprava Quest 3 je spätne kompatibilná s hrami pre Quest 2, vďaka čomu si používatelia môžu vychutnať rozsiahlu knižnicu viac ako 500 VR hier a aplikácií.

Meta sľubuje, že počas uvedenia headsetu na trh predstaví ďalšie nové VR a MR tituly. Cena základnej 128 GB verzie Meta Quest 3 je 499 USD a spoločnosť bude ponúkať „možnosť dodatočného úložiska pre tých, ktorí chcú viac priestoru“, hoci konkrétna cena tejto verzie zatiaľ nebola zverejnená. Od 4. júna výrazne znížila cena zariadenia Quest 2. Verzia s kapacitou 128 GB bude teraz k dispozícii za 299,99 USD, čo predstavuje zníženie o 100 USD. Aj cena 256 GB verzie sa zníži o 80 USD, teda na 349,99 USD.

Zdroj: manofmany.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať