HONDA_022021 HONDA_022021 HONDA_022021 Advertisement

Biosenzor založený na graféne umožní včasnú diagnostiku chorôb ohrozujúcich život

0

Austrálska spoločnosť Archer Materials ohlásila pokrok pri vývoji grafénových biosenzorov na detekciu chorôb. Vyvinula nový súbor grafénových materiálov, ktoré by sa dali použiť na zlepšenie biosenzorov a na pomoc pri vývoji biokompatibilných atramentov v rozpúšťadlách na báze vody. Mohlo by sa tak vylúčiť používanie nebezpečných a biologicky nekompatibilných chemikálií a zväčšil by sa rozsah detegovateľných biomolekúl.

Archer má prototyp prenosného snímacieho zariadenia napájaného z batérie, ktoré môže obsahovať biologický materiál. „Táto práca je v počiatočnom štádiu a má potenciál umožniť oveľa jednoduchšie a účinnejšie snímanie, kde včasná diagnostika chorôb ohrozujúcich život môže viesť k oveľa lepším výsledkom,“ hovorí Dr. Mohammad Choucair, CEO Archer Materials.

Spoločnosť propaguje svoju biotechnológiu založenú na graféne a ponúka ju na licencovanie s cieľom komercializácie. Komerčná stratégia spoločnosti zahŕňa inováciu biotechnológie s cieľom vyvinúť tlačiteľné komponenty grafénového biosenzora.

Zdroj: zdnet.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
garfen veda vyskum inovácie

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať