ESET_122021 ESET_122021 ESET_122021 ESET_122021

Budúcnosť práce z domu by mohla vyzerať ako holodeck zo Star Treku

2

Kalifornská spoločnosť chce zmeniť spôsob práce ľudí z domu pomocou virtuálnej reality. Vďaka VR zážitkom bežné stretnutie Zoom náhle ožije v 3D, pričom všetko možno navigovať pomocou VR headsetu a ručných ovládačov. „Je to naozaj ako holodeck zo Star Treku, môžete pridať, čo chcete!" hovorí Jacob Lowenstein, vedúci rozvoja podnikania spoločnosti Spatial.

Spočiatku bola platforma určená pre firemných používateľov a podporované boli iba drahé náhlavné súpravy s rozšírenou realitou, ako sú Microsoft HoloLens a MagicLeap. Počas pandémie však spoločnosť zmenila stratégiu a pridala podporu pre webové prehliadače, iPhone, Android a Oculus Quest. (Weboví a mobilní diváci nemôžu využívať interaktivitu, ktorú Spatial umožňuje, ale aspoň môžu vidieť, čo sa deje.)

Na rozdiel od videokonferencií ponúka táto „virtuálna kancelária“ používateľom pôsobivejšiu možnosť spolupráce s kolegami. A keďže počas pandémie väčšina ľudí pracuje z domu, Spatial je na vzostupe. No aj po zastavení šírenia nákazy chce spoločnosť šetriť čas používateľov obmedzením služobných ciest, čo následne vedie k úspore peňazí zamestnávateľa.

„Nebolo by skvelé, keby ste nemuseli absolvovať 20-hodinovú služobnú cestu len preto, aby ste sa stretli osobne? Spoločnosti si uvedomia, ako veľa predtým utrácali za cestovanie s tým cieľom, aby dostali ľudí do jednej miestnosti,“ hovorí Jacob Lowenstein. Spatial v súčasnosti ponúka podnikovú verziu svojho softvéru zadarmo. Virtuálna zasadacia miestnosť by mohla v dohľadnej budúcnosti dopĺňať či nahradiť tradičné kancelárie.

Zdroj: abc7chicago.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
buducnost praca Zoom virtuálna realita video internet hovor

2 komentáre

Holodeck? reakcia na: Budúcnosť práce z domu by mohla vyzerať ako holodeck zo Star Treku

18.8.2020 16:08
nosenie 3d headsetu sa iba tazko porovnava s holodekom. Dalej osobne stretnutie je silne slovo kedze ksicht nikomu neuvidite lebo vsetci budu mat na ksichte 3d headset. Bude sa teda jednat o virtualne stretnutie avatarov.
Ked si pozriete videa na spatial.io tak cela ich technologia vyzera skorej ako stretnutie avatarov s motorickymi a metalymi poruchami....
Reagovať

. reakcia na: Budúcnosť práce z domu by mohla vyzerať ako holodeck zo Star Treku

17.8.2020 01:08
To nie je praca, ale ulievanie alebo hranie sa. Klikanie do PC ziadne VR nanahradi. Porady su ulievanie sa (cest vinimkam), takze to pracou, tiez nemozeme volat.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať