SAMSUNG_052022 Advertisement SAMSUNG_052022 Advertisement SAMSUNG_052022 Advertisement

Pokročilá umelá inteligencia potrebuje spať rovnako ako ľudia

Výskum a vývoj
2

Vedci z Los Alamos National Laboratory v USA zistili, že neurónové siete mali prospech z „ekvivalentu dobrého nočného odpočinku“, keď ich vystavili umelej analógii spánku. K tomuto objavu dospel tím vedcov pracujúci na forme umelej inteligencie, ktorá sa snaží napodobniť, ako ľudia a iné biologické systémy získavajú poznatky o svete okolo seba.

Umelá inteligencia sa stala nestabilnou počas dlhých období učenia bez dohľadu (unsupervised learning), pretože sa pokúšala klasifikovať objekty pomocou ich slovníkových definícií bez toho, aby ich predtým porovnávala s akýmikoľvek predchádzajúcimi príkladmi. Keď bola uvedená do stavu podobného tomu, čo zažíva ľudský mozog počas spánku, stabilita neurónovej siete sa obnovila. Otázka, ako zabrániť tomu, aby sa učiace sa systémy stali nestabilnými, sa vynára iba pri snahe používať biologicky realistické neuromorfné procesory.

„Prevažná väčšina systémov strojového učenia, hĺbkového učenia a výskumných pracovníkov v oblasti umelej inteligencie sa s týmto problémom nikdy nestretli, pretože skutočne umelé systémy, ktoré študujú, disponujú luxusom vykonávať globálne matematické operácie, ktoré majú za následok reguláciu celkového dynamického rastu systému,“ uviedol Garrett Kenyon, počítačový vedec z Los Alamos a spoluautor štúdie, ktorá bude predstavená 14. júna v Seattli na podujatí Women in Computer Vision Workshop.

Zdroj: independent.co.uk.

Redakcia

Všetky autorove články
umelá inteligencia AI

2 komentáre

Zdroj reakcia na: Pokročilá umelá inteligencia potrebuje spať rovnako ako ľudia

19.6.2020 09:06
Povodny clanok je rovnako mizerny. Asi to napisala nevyspata AI :)
Reagovať

nulova hodnota clanku reakcia na: Pokročilá umelá inteligencia potrebuje spať rovnako ako ľudia

11.6.2020 11:06
co to znamena ked je AI uvedena do stavu podobneho ludskemu spanku???
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať