SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement

Canon uvádza na trh nový kompaktný laserový projektor

Tlačové správy
0

Po predchádzajúcom oznámení o vývoji počas konferencii ISE 2019 dnes spoločnosť Canon uviedla na trh laserový projektor XEED 4K6021Z s vysokým jasom a natívnym rozlíšením 4K, ktorý nadväzuje na úspešný model XEED 4K5020Z (uvedený na trh v decembri 2018). Nový model projektora je ďalším prírastkom do širokej ponuky 4K riešení spoločnosti Canon. Výkonný prístroj vybavený dvoma rozhraniami Display Port podporuje kreatívne inštalácie a zjednodušuje zapojenie do existujúcej audiovizuálnej infraštruktúry. Kvôli úspore prevádzkových nákladov do 4K projekcie je model 4K6021Z koncipovaný ako hospodárny s minimálnou údržbou.

Popri nízkej hmotnosti sa projektor vyznačuje laserovou technológiou LCOS s mimoriadne vysokým farebným jasom až 6000 lúmenov, ktorá zabezpečuje špičkovú reprodukciu obrazu v rozlíšení 4K. Vďaka inovatívnej technológii LCOS s odrazovými doskami dosahuje projektor vysokej svetelnosti s takmer neznateľnými rozostupmi medzi obrazovými bodmi. Obraz je detailne prekreslený bez mriežkového efektu, čo je obzvlášť užitočné pre múzeá, dizajn a kreatívne inštalácie. Projektor XEED 4K6021Z podáva sýte, verné farby s 10-bitovou hĺbkou v systéme 4:4:4 vďaka zdvojenému rozhraniu Display Port pokrývajúcemu celý farebný priestor sRGB. Výsledkom je živý, mimoriadne kvalitný obraz.

S ohľadom na stúpajúce nároky koncových používateľov pracuje projektor 4K6021Z s natívnym rozlíšením 4K (4096 x 2160 bodov). Poskytuje ostrý obraz s dokonale čitateľným textom, ideálny pre vyššie školstvo, dizajn a zdravotnícke zariadenia. Zabezpečiť optickú kvalitu pomáha jednoduchý spigot čap, ktorý je kompatibilný so siedmimi výmennými objektívmi Canon, vrátane nedávno predstaveného štandardného zoomového objektívu RS-SL07RST 4K postaveného na špičkovej optike značky Canon zabezpečujúci minimálne skreslenie. Tento nový objektív ponúka motorom poháňaný 1,76x zoom a vertikálny náklon +/- 73%, čo umožňuje vysokú flexibilitu pri inštalácii.

Laserový svetelný zdroj ponúka ešte viac možností zapojenia, najmä pri kreatívnych inštaláciách v stiesnených alebo inak náročných priestoroch – prístroj možno vďaka nemu orientovať úplne ľubovolne. Projektor 4K6021Z je vďaka rôznym možnostiam pripojenia vrátane dvoch rozhraní Display Port, HDMI a podpore HDR kompatibilný so širokým spektrom digitálnych videozariadení a počítačov. Začlenenie do existujúcej audiovizuálnej infraštruktúry je vďaka tomu ešte jednoduchšie.

Vzhľadom na rastúci dopyt po cenovo dostupnej projekcii v rozlíšení 4K sa prístroj 4K6021Z vyznačuje robustnou konštrukciou a trvanlivými materiálmi, aby investície do 4K v dlhodobom horizonte nestrácali na hodnote. Laserový svetelný zdroj vydrží až 40 000 hodín prevádzky bez údržby. Vzduchový filter je ľahko dostupný a namontovaný, čo zjednodušuje starostlivosť a minimalizuje dobu odstávok. Projektor patrí vo svojej triede k energeticky najúspornejším, a to ako v prevádzke, tak v pokojovom režime. Môže sa preto pochváliť nízkymi celkovými nákladmi na vlastníctvo. Aby zákazníci nemuseli mať obavy, výrobca poskytuje päťročnú záruku a bezplatnú službu zápožičky náhradného zariadenia druhý deň po ohlásení problému.

Canon Slovakia s.r.o.

Všetky autorove články
Canon projektor 4K model novinka

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať