SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

ChatGPT úspešne absolvoval pohovor na pozíciu softvérového inžiniera v Google s platom 183 000 USD

Výskum a vývoj
0

Podľa interného dokumentu Google zadal otázky z pohovorov o programovaní AI modelu ChatGPT a na základe odpovedí umelej inteligencie s výsledkom, že bude prijatá na inžiniersku pozíciu tretej úrovne. Hoci úroveň tri sa považuje za pozíciu na základnej úrovni v inžinierskom tíme spoločnosti Google, priemerná celková odmena za túto prácu je približne 183 000 USD. 

Experiment sa uskutočnil ako súčasť nedávneho testovania viacerých chatbotov s umelou inteligenciou od spoločnosti Google. Schopnosť služby ChatGPT zobraziť stručnú a vierohodnú odpoveď na otázku môže používateľom ušetriť čas, ktorý zvyčajne strávia prehliadaním odkazov na stránkach Googlu, aby našli rovnaké informácie.

Proces pohovoru so softvérovým inžinierom spoločnosti Google sa opiera najmä o technické otázky, ktoré ChatGPT zodpovedal. Zistenie, že ChatGPT dokáže prejsť technickými otázkami na pohovore o programovaní, však vyvoláva otázky o schopnosti tejto platformy transformovať nielen spoločnosť Google, ale aj pracovné miesta inžinierov vôbec. Keď sa ChatGPT spýtali, či niekedy nahradí softvérových inžinierov, nebol o tom presvedčený.

Predplatné NEXTECH 2021

„Nie, ChatGPT nenahradí softvérových inžinierov,“ odpovedala umelá inteligencia. „ChatGPT je nástroj, ktorý môže pomôcť s určitými úlohami, ale nemôže úplne nahradiť kreativitu, schopnosť riešiť problémy a kritické myslenie ľudského softvérového inžiniera. Okrem toho si ChatGPT vyžaduje ľudský dohľad a riadenie, aby mohol efektívne fungovať.“ Viac ohrozené môžu byť pozície nižšej úrovne, čo pripúšťa aj ChatGPT. Zopakoval však, že nikdy nebude plnohodnotnou náhradou, ale skôr nástrojom na pomoc ľudským softvérovým inžinierom.

Zdroj: pcmag.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať