SAMSUNG_082022 Advertisement SAMSUNG_082022 Advertisement SAMSUNG_082022 Advertisement

Číne zasadila kryptomenám ďalší úder

4

Čínske regulačné úrady pridali ďalšie obmedzenia pre používanie kryptomien, celkom ich však nezakázali. V dôsledku toho ceny bitcoinu a etheru klesli. Podľa správy agentúry Reuters tri čínske vládne asociácie zakázali členským finančným inštitúciám a platobným spoločnostiam registráciu, obchodovanie a klíring transakcií v kryptomenách.

Vyhlásenie sa technicky vzťahuje na „virtuálnu menu“, čo je širší pojem ako „kryptomena“, ale odráža averziu Pekingu k často decentralizovaným a vysoko volatilným finančným produktom. Čínska centrálna banka už predtým zdôrazňovala dôležitosť stability a prieči sa celonárodnému zavedeniu digitálneho jüanu, meny podporovanej vládou, ktorá jej dáva viac-menej kontrolu a prehľad o tom, kto platí a za čo.

SWAN_TITULKA_0722

Nie je to prvýkrát, čo zákroky Pekingu sťažili používanie kryptomien. Koncom roka 2017 Čína zakázala počiatočné ponuky (ICO), koncom roka 2019 centrálna banka uviedla, že „zablokuje prístup ku všetkým domácim a zahraničným burzám kryptomien a webovým stránkam ICO“. Tieto kroky rovnako ako najnovšie oznámenie sťažili jednotlivým čínskym občanom obchodovanie s kryptomenou, ale neznemožnili ho úplne a nepostavili mimo zákona. Tieto správy však znížili ceny hlavných kryptomien ako bitcoin a ether.

Zdroj: protocol.com.

Redakcia

Všetky autorove články

4 komentáre

už mám milión čínskych juanov, nakupujem nimi z aliexpress bez dane reakcia na: Číne zasadila kryptomenám ďalší úder

27.5.2021 15:05
už mám milión čínskych juanov, nakupujem nimi z aliexpress bez dane
Reagovať

odpad bulvar reakcia na: Číne zasadila kryptomenám ďalší úder

21.5.2021 01:05
Zase klamete. Bitcoin nikoho nezaujima, naco to slovo vobec pouzivate, aj tak neviete, co to je. Zhodili cenu vsetkych kryptomien cca o 80% docasne a volatilita lietala 100-300%. Ale uz stupli a su priemerne v -20% oproti pred padom.
Reagovať

ešte väčší odpad komentár reakcia na: odpad bulvar

21.5.2021 11:05
škoda slov... skúste si o tom niečo pozrieť z lepších zdrojov. Asi máte nejaké pomýlené predstavy o percentách a relatívnych porovnaniach.
Taktiež si môžete hovoriť čo chcete, no Bitcoin je "zatiaľ" najhodnotnejšia z "kryptomien".
Reagovať

RE: ešte väčší odpad komentár reakcia na: ešte väčší odpad komentár

21.5.2021 16:05
Ty si riaden vtipalek. Nemas sajnu, co je to bitcoin a dalsie coiny, ani nemas sajnu, co znamena slovo hodnota. Taktiez si nepochopil pointu clanku a komentu. Pointa je, clanok hovori, ze padli len 2 coiny! Co je klamstvo, padlo vsetko! Ako mozes byt spokojny, ked ti niekto hovori 0.1% pravdy? Btw. programujem veci pre kryptomeny, tak sa neboj, ci nieco viem. Radsej sa zamysli, co ty nevies a preco je pravda, to co som povedal ;)
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať