SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement

Creative Live! Cam Sync 4K / Kvalitná webová kamera so 4K rozlíšením a kvalitnými mikrofónmi

0

 Prakticky každý notebook disponuje zabudovanou kamerou, ale kvalitou obrazu, hlavne v horších svetelných podmienkach, nás väčšinou nepresvedčia. Najnovší model kamery Live! Cam Sync 4K je konštrukčne riešený na uchytenie o horný rám monitora.

SAMSUNG 042024 Advertisement

Teleso kamery je pomocou guľového kĺbu umiestnené na základňu konštruovanú ako klip, ale táto základňa má aj závit umožňujúci upevnenie kamery na statíve. Výhodou kamery na statíve je možnosť snímania nielen ľudí pred obrazovkou, ale aj rôznych scén, napríklad ak komunikačnému partnerovi alebo auditóriu potrebujete niečo ukázať.  Kamera má kryt, ktorý chráni objektív, a keď je zatvorený, máte istotu, že vás žiadna aplikácia či škodlivý kód na pozadí bez vášho vedomia nemôže snímať. Snímanie je indikované rozsvietením bielych LED pásikov po stranách objektívu. Na hornej strane je vypínač mikrofónu a tlačidlo na kompenzáciu protisvetla, napríklad ak je za vami okno. Maximálne rozlíšenie je 4K čiže 2160p pri 25 fps. Kamera má mierne širokouhlý objektív s pozorovacím uhlom 95 stupňov, čo umožňuje aj zábery s väčším počtom ľudí.

V synergii s aplikáciou SmartComms ponúka zariadenie množstvo inteligentných komunikačných funkcií, ako je automatická detekcia hlasu či potlačenie hluku v pozadí. Pokiaľ ide o zvuk, kamera má zabudovanú dvojicu mikrofónov, ktoré ma príjemne prekvapili kvalitou zvuku. Zachytávajú zvuk aj z väčšej vzdialenosti, čo oceníte pri skupinových hovoroch. Funkcia VoiceDetect umožňuje používateľom voľne gestikulovať, pretože nemusia zapínať a vypínať mikrofón. Keď prestanete hovoriť, mikrofón sa automaticky stlmí. Funkcia NoiseClean-out pomáha znižovať nežiaduce zvuky na pozadí, napríklad hluk ventilátorov, klimatizácie, vysávačov, fénov a podobne.

Kameru používam na nahrávanie video tutoriálov v OBS Studiu. Mám ju upevnenú na malom statíve, čo mi umožňuje umiestniť ju tam, kam potrebujem. Najčastejšie mám statív asi 20 cm za monitorom. Vysoké rozlíšenie umožňuje urobiť požadovaný výrez, pričom vo výslednom videu v rozlíšení 1080p má obraz výbornú kvalitu.

Cena: 66 EUR

 

Zobrazit Galériu

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať