SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement

DJI OSMO Action 4 / Vždy v akcii, na suchu aj vo vode

0

DJI OSMO Action je už štvrtou generáciou obľúbených akčných kamier od DJI.  Dizajnovo kamera vychádza z modelu DJI OSMO Action 3, takže je orientovaná na šírku, s veľkým dotykovým displejom vzadu, pokrývajúcim väčšinu plochy zadnej strany. V prednej časti je vedľa objektívu umiestnený ďalší farebný dotykový displej, ktorý poteší vlogerov a milovníkov selfie. Kamera prichádza s pomerne veľkým 1/1,3" snímačom s rozlíšením 48 Mpx. Využíva magnetický úchyt s mechanickým zámkom, ktorý je kompatibilný aj s 2. a 3. generáciou OSMO Action. Vďaka tomu umožňuje rýchlu inštaláciu a uvoľnenie, pričom zachováva kompatibilitu so všetkými držiakmi DJI aj GoPro. Pomocou prídavného ochranného rámu, ktorý je súčasťou súprav, možno kameru veľmi jednoducho upevniť do polohy na šírku alebo na výšku.

SAMSUNG 042024 Advertisement  

To ocenia tvorcovia, ktorí pracujú s vertikálnym videom. OSMO Action 4 ho umožňuje nakrúcať natívne v 4K rozlíšení. Okrem toho ponúka záznam v rozlíšení 1080p, 2.7K aj 4K, a to až so snímkovou frekvenciou 120p. Stabilizáciu obrazu zabezpečuje zlepšený elektronický stabilizátor obrazu Rock Steady 3.0+, ktorý pracuje do režimu 4K 120p. Kamera je vybavená aj zlepšenou stabilizáciou horizontu Horizon Steady do 2.7K 60p, ktorá eliminuje chvenie vo všetkých smeroch a koriguje náklon v ľubovoľnom uhle, a Horizon Balancing do 4K 60p, ktorá dokáže korigovať náklon v rozsahu ± 45°. Samozrejme, deje sa tak výrezom snímača, no vzhľadom na jeho veľké rozlíšenie to neprekáža a stabilizácia je naozaj pôsobivá.

Kameru možno ovládať dvojicou dotykových displejov vpredu a vzadu, ktoré reagujú aj pri mokrých rukách. Používateľské rozhranie sa prispôsobuje podľa toho, či budete nakrúcať horizontálne, alebo vertikálne. Stlačením tlačidla Quick Switch kamera hlasovo oznámi aktuálny režim. Do zoznamu režimov môžete dokonca pridať až päť súprav používateľských parametrov. Kamera navyše umožňuje zlepšené hlasové ovládanie, takže aj keď máte ruky zaneprázdnené, môžete ovládať záznam. Kamera používa rovno trojicu mikrofónov, ktoré umožňujú kvalitný stereo záznam, pričom smer zvuku sa dá nastavovať. Skrytý mikrofón v spodnej časti slúži na potlačenie hluku vetra. Okrem toho je kamera OSMO Action 4 kompatibilná s profesionálnym bezdrôtovým setom mikrofónov DJI Mic, ktorého prijímač sa pripája do konektora USB-C. Výborne tak poslúži aj na natáčanie vlogov alebo rozhovorov. Táto funkcia posúva možnosti OSMO Action 4 ďaleko za hranice bežných akčných kamier. Kamera bez ďalšieho príslušenstva umožňuje použitie v hĺbkach až 18 metrov. Oba displeje a objektív sú chránené sklom Gorilla Glass, odolným proti opotrebovaniu a poškriabaniu, s hydrofóbnym povlakom, ktorý odpudzuje vodu a nečistoty. Snímač farebnej teploty zaistí verné farby pri natáčaní vonku, v interiéri aj pod vodou. Vymeniteľná batéria s rýchlym nabíjaním zabezpečí nabitie na 80 % za 18 minút. Kamera spolupracuje s aplikáciou DJI MIMO, ktorá okrem diaľkového ovládania a sťahovania fotiek a videí umožňuje aj živý prenos prostredníctvom Wi-Fi. OSMO Action 4 podporuje aj záznam časového kódu, takže môžete synchronizovať zábery z viacerých kamier, a je plne kompatibilná aj s mobilnou aplikáciou LightCut Video Editor. Dokáže automaticky vyberať klipy a inteligentne ich priraďovať k exkluzívnym šablónam na vytváranie pôsobivých videí. LightCut podporuje priame spojenie s OSMO Action 4 na rýchle a pohodlné náhľady záberov. Po nakrúcaní môžete nechať umelú inteligenciu, aby vybrala vaše najdôležitejšie momenty a vytvorila 4K alebo HD videá. Medzi voliteľným príslušenstvom nájdete aj GPS Bluetooth diaľkový ovládač.

Kamera za dobrých svetelných podmienok ponúka vysokú kvalitu záznamu s dostatočným dynamickým rozsahom a kvalitným podaním farieb. Pri akčných športoch veľmi dobre využijete až 155° široký uhol záberu v režime Ultra Wide. Možnosť nakrúcania 10-bitového záznamu videa v kodeku HEVC v režime D-Log M a podpora synchronizácie časového kódu ďalej rozširujú jej možnosti nasadenia aj na vážnejšiu prácu. Veľmi dobrá je stabilizácia obrazu hlavne v režime Steady Rock. V slabších svetelných podmienkach je záznam bez šumu a s vernými farbami, vplyvom odšumovania už dochádza k zlievaniu detailov. To je však problém všetkých akčných kamier. Inak ide o vynikajúcu akčnú kameru s vysokou kvalitou záznamu videa aj zvuku, ktorá určite stojí za zváženie. 

PLUSY, MÍNUSY:

+ Kvalita obrazu, stabilizácia, záznam až 4K/120p, diaľkové ovládanie mobilom, možnosť priameho streamovania videa
- Nič podstatné

PARAMETRE:

1/1,3" snímač CMOS, F2,8 objektív 155° FOV, video: 4K / 120P (16: 9, 3840 × 2160), 4K / 60P (4:3, 3840 × 2880), 2.7K/120p (16:9, 2688 × 1512), 2.7K/60p (4:3, 2688 × 2016), 1080/240p, dátový tok max. 130 Mb/s, 10 Mpx foto (RAW/JPEG), RockSteady 3.0, RockSteady 3.0+, Horizon Ba­lancing, HorizonSteady, micro SD, 1,4" predný dotykový displej (320 × 320 bodov), 2,25" zadný dotykový displej (360 × 640 bodov), 3× vstavaný mikrofón, vodotesná do 18 m bez puzdra, do 60 m s puzdrom, vstavané Wi-Fi a bluetooth, čas prevádzky na batériu 160 min

Cena: od 429 do 678 EUR podľa výbavy

HODNOTENIE: 9/10

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať