SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement

Harman/Kardon Aura Studio 4 / Pozerajte hudbu

0

Od čias, keď Dr. Sidney Harman a Bernard Kardon založili svoju Hi-Fi spoločnosť vo Westbury v New Yorku, v minulom roku uplynulo 70 rokov. Počas tohto obdobia si značka Harman/Kardon vyslúžila veľmi dobrú reputáciu a pri tejto príležitosti predstavila okrem iného aj 4. generáciu svojho obľúbeného dizajnového zariadenia Harman Kardon Aura Studio. To si udržuje svoj nezameniteľný a ikonický vzhľad, ktorý v spojení s modernými technológiami ponúkne kvalitný zvukový zážitok.

SAMSUNG 042024 Advertisement

Jeho kompaktné rozmery umožňujú ľahkú manipuláciu a umiestnenie na rôzne povrchy. Najvýraznejší prvok je jeho vrchná časť, vyrobená z dymového priehľadného materiálu s tvarom kupoly a s vnútorným zakrivením vo vrchnej časti. Naspodku vnútorného priestoru sa nachádza útvar pripomínajúci futuristický kráter s veľkým diskom uprostred. Na jeho vrchole je po obvode svetelný kruh, ktorý jemne žiari v režime spánku a počas hrania pulzuje a obieha po obvode spoločne s podsvietením celého krátera. Ten ponúka viacero svetelných efektov a animovaných motívov, ako sú Polar Light, Galaxy, Fireplace, Rainy Night a Cloud, ktoré môžu byť synchronizované s rytmom hudby. Reproduktor poskytuje rôzne intenzity jasu, čo umožňuje jeho použitie ako náladového osvetlenia alebo osvetlenia na párty. Dizajn je skutočne silnou stránkou zariadenia, je však veľmi decentný, a tak môžete reproduktor umiestniť rovnako do obývačky ako do reprezentatívnej kancelárie či pracovne. Napriek relatívne malým rozmerom zariadenie poskytuje vynikajúci zvuk. Jeho dizajn nie je teda len o vizuálnom vyjadrení, ale aj o funkčnosti. Zvukový výkon je podčiarknutý digitálnym spracovaním audia, ktoré zlepšuje kvalitu zvuku a podanie sterea.

Reproduktor je vybavený basovým meničom v spodnej časti a šiestimi 40 mm meničmi, ktoré sú umiestnené za mriežkou po obvode zariadenia a umožňujú všesmerový 360-stupňový zvuk. Výkon zariadenia je zabezpečený zosilňovačom s výkonom 2 × 15 W + 1 × 100 W (RMS) a frekvenčným rozsahom 45 Hz až 20 kHz. Aura Studio sa vyznačuje svojou schopnosťou reprodukovať veľmi hlasný zvuk bez rezonancie a skreslenia. Jeho schopnosť vyžarovať zvuk do veľkých interiérov, kombinácia nízkych, stredných a vysokých frekvencií a 360-stupňový zvuk zabezpečujú, že obľúbená hudba je vždy v perfektnej harmónii bez ohľadu na to, kde sa v miestnosti nachádzate. Aura Studio 4 je z pohľadu funkčnosti klasický bluetoothový reproduktor. Bezdrôtové pripojenie zabezpečuje bluetooth 4.2 a na zadnej strane sa nachádza aj jack na káblové pripojenie. Ovládacie prvky sú umiestnené po obvode navrchu mriežky, sú dotykové a umožňujú jednoduché ovládanie hlasitosti a iných funkcií, ako je zmena svetelného štýlu, jasu a zapnutie/vypnutie zariadenia. Ovládanie je používateľsky prívetivé a intuitívne. Diaľkový ovládač reproduktor nemá a pre aktuálne verzie Androidu nie je dostupná ani aplikácia na ovládanie. V podstate som ju však na nič nepotreboval. Reproduktor stačí spárovať cez bluetooth a všetko funguje. V balení je obsiahnutý iba napájací kábel, zariadenie nemá vstavanú batériu.

Výnimočnosť reproduktora Aura Studio 4 je v jeho schopnosti kombinovať neopozeraný a originálny dizajn s vysokou kvalitou zvuku. Slúži tak nielen na počúvanie hudby, ale aj ako veľmi pekný dizajnový doplnok do interiéru. Predpokladám, že veľa používateľov si ho bude kupovať práve pre dizajn.

Máme pre vás zaujímavú po­nuku: ­Prvých 30 čitateľov môže získať pri nákupe ­Harman/Kardon Aura Studio 4  na www.harmankardon.sk zľavu 15 %. Stačí zadať zľavový kód NEXTAURA4.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Dizajn, kvalita zvuku, spracovanie, ovládanie
- Staršia verzia bluetooth

PARAMETRE:

Model: Harman Kardon Aura Studio 4, meniče: 6 ks 40 mm (stredový), 1 ks 130 mm (subwoofer), bluetooth 4.2, A2DP V1.3, AVRCP V1.6, vstup audio 3,5 mm jack, napájanie vstavané 230 V, menovitý výkon: 2 × 15 W + 1 × 100 W (RMS), frekvenčný rozsah: 45 Hz – 20 kHz, odstup SŠ 80 dB, rozmery (š × v × h): 283,6 × 232 × 232 mm, hmotnosť: 3,6 kg

Cena: 319,99 EUR
Viac info: www.harmankardon.sk

HODNOTENIE: 10/10

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať