Nové detaily o smart AR okuliaroch od Apple

1

Apple má na rok 2020 veľkolepé plány. Okrem pridania 5G pripojenia do iPhonu chce priniesť aj nové inteligentné okuliare Apple Glasses. Okuliare s rozšírenou realitou zatiaľ nemajú oficiálny názov, no zdá sa, že by mohli byť úspešné tam, kde okuliare Googlu neuspeli – v synchronizovaní sa s iPhonom a prezentovaní údajov vrátane správ, máp a hier priamo pred vašimi očami.

Očakáva sa, že okuliare budú mať na svojich šošovkách holografické displeje, budú spolupracovať s telefónom a zobrazovať veci ako texty, e-maily, mapy a hry v zornom poli používateľa. Možno budú mať aj samostatný obchod s aplikáciami. Apple údajne dúfa, že ak všetko pôjde dokonale, okuliare sa môžu stať budúcim nástupcom iPhonu.

Podľa správy agentúry Bloomberg už Apple najíma odborníkov na grafiku a vývoj hier, aby sa jeho okuliare stali lídrom v danej kategórii. Takisto sa tu uvádza, že iPhone na rok 2020 (označovaný aj iPhone 12) bude vybavený 5G konektivitou, „omnoho svalnatejším procesorom“ a 3D kamerou smerujúcou dozadu, čo poskytne telefónu lepší prehľad o tom, kde sa nachádza vo fyzickom priestore. Táto vlastnosť ho spája s AR okuliarmi.

Zlepší sa tak presnosť umiestnenia objektov v aplikáciách s rozšírenou realitou, ktoré prekrývajú virtuálnymi obrázkami reálny svet. Svoje inteligentné okuliare nedávno predstavil aj Amazon a AR okuliare založené na zvuku uviedla na trh aj spoločnosť Bose. A pracuje na nich vraj aj Facebook. Na vývoj AR okuliarov Applu upozornil odkaz v kóde iOS 13 a analytik Ming-Chi Kuo predpovedal, že na trh by mali prísť v 2. štvrťroku 2020.

Zdroj: tomsguide.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
Apple smart okuliare Watch Glass iPhone iOS Mac 5G siet internet dgital dáta web online

1 komentár

coock reakcia na: Nové detaily o smart AR okuliaroch od Apple

24.10.2019 18:10
ked vidim toho odporneho zatepleneho tima C_ocota, tak ma hned presla chut.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať