SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement

Dokumenty Google, Prezentácie a Gmail získavajú nové funkcie generatívnej AI

Výskum a vývoj
0

To, že Google plánuje implementovať technológiu generatívnej AI do existujúcich aplikácií Workspace, ako sú Dokumenty, Tabuľky, Gmail, Prezentácie, Chat a Meet, vieme už od marca, pričom testovanie sa začalo krátko nato. Teraz spoločnosť pridala ďalšie generatívne funkcie pre aplikácie ako Prezentácie, Gmail a Dokumenty, ktoré pôvodne ukázala pred niekoľkými týždňami. Medzi nimi vyniká panel Help me visualize (Pomôž mi vizualizovať) na pravej strane obrazovky v aplikácii Prezentácie (Slides), ktorý umožňuje zadávať podnety a dostávať na ne obrazové odpovede.

K dispozícii je aj možnosť pridania „štýlu“, pričom na výber sú fotografie, ilustrácie, ploché rozloženie, pozadie a kliparty. Ako zdôrazňuje web 9to5Google, niektoré doplnky generatívnej umelej inteligencie prichádzajú aj do služieb Dokumenty a Gmail, pričom druhá menovaná služba vyberá kontextové návrhy pre funkciu Pomôž mi písať (Help me write) zohľadnením starších e-mailov vo vlákne, čo Google nazýva kontextovou pomocou.

VEĽKÁ SÚŤAŽ PRE PREDPLATITEĽOV

Dokumenty Google zasa získavajú automaticky generované inteligentné políčka (chips) pre obsah vytvorený pomocou aplikácie Help me write. To môže slúžiť ako užitočná pripomienka na doplnenie údajov, ako je názov pracovnej pozície alebo názov spoločnosti v opise práce. Tieto nové funkcie, ktoré prichádzajú do aplikácií Prezentácie, Gmail a Dokumenty, sú súčasťou projektu Duet AI for Google Workspace spoločnosti Google, ktorý bol pôvodne oznámený minulý mesiac.

Zdroj: androidpolice.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať