ACER_05 ACER_05 ACER_05 Advertisement

Dotknite sa elektromobility v Mooncity

Technológie
0

Novú expozíciu Mooncity e-mobility store pripravili v bratislavskom Auparku spoločnosti Porsche Slovakia a Porsche Inter Auto Slovakia, oficiálni importéri viacerých značiek koncernu VW AG na Slovensku, v spolupráci s partnermi ZSE Drive a spoločnosťou Volkswagen Finančné služby. Projekt vznikol pôvodne v Rakúsku, kde už úspešne funguje vo Viedni a v Salzburgu a jeho motto znie: „E-mobilita je tu a teraz!“

Projekt si kladie za úlohu v priebehu minimálne 6 mesiacov aktívne propagovať elektromobilitu na príklade sériovo vyrábaných modelov koncernu Volkswagen, ktoré sú na Slovensku dostupné v predaji, a to vrátane možností nabíjania v domácnostiach, vo firmách a na verejných nabíjacích staniciach. V rámci neho sa predstavujú značky Volkswagen, Audi a Porsche, ktoré v expozícii vystavujú štyri svoje modely a počas trvania výstavy ich budú postupne obmieňať.

Expozícia Mooncity e-mobility store je umiestnená v predajnom priestore s rozlohou 410 m2 na prízemí v centrálnej zóne nákupného centra Aupark. V tomto nákupnom centre funguje najväčší nabíjací hub pre elektromobily v Bratislave, vybavený dvojicou ultrarýchlych nabíjačiek s výkonom až 350 kW a ďalšími štyrmi AC nabíjacími boxmi s výkonom 22 kW.

V súčasnosti si návštevníci môžu naživo pozrieť od Volkswagenu modely ID.3 a ID.4, časom pribudne aj najnovšia verzia ID.4 GTX s pohonom všetkých kolies. Značka Audi predstavuje model e-tron GT a postupne ho vystriedajú e-tron Sportback aj najnovší Q4 e-tron. Po predchádzajúcej registrácii si návštevníci budú môcť niektoré z uvedených vozidiel aj prakticky vyskúšať v rámci plánovaných testovacích jázd. V statickej expozícii nájdete v súčasnosti aj Porsche Taycan, ktorý neskôr vystrieda model Taycan Cross Turismo.

Návštevníci nájdu v Mooncity e-mobility store aj vystavené vybrané lifestylové produkty zúčastnených značiek vrátane vozidiel mestskej elektrickej mikromobility, ako aj špecifické príslušenstvo pre elektromobily. Vďaka spolupracujúcim partnerom ZSE Drive (spoločnosť Západoslovenská energetika, a. s.) a Volkswagen Finančné služby sa záujemcovia dozvedia aj praktické informácie, podrobnosti o inštalácii nabíjacích zariadení a možnostiach financovania elektrických vozidiel.

Súčasťou expozície je aj informačný panel s interaktívnymi funkciami prostredníctvom QR kódov, ktorý prevedie záujemcov cez všetky otázky týkajúce sa elektromobility – od výberu vozidla cez alternatívy nabíjania a prepočty nákladov až po možnosti využívania zelenej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. V rámci sprievodných podujatí sa uskutoční napríklad oficiálne uvedenie modelu Volkswagen ID.4 na slovenský trh, ako aj rozličné workshopy súvisiace s témou elektrickej mobility. Pre najmenších návštevníkov je pripravený detský kútik.

Priestory Mooncity e-mobility store budú otvorené denne od 10. do 21. hodiny, a to 7 dní v týždni, rovnako ako ostatné obchodné prevádzky centra Aupark.

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať