Samsung_03 Samsung_03 Samsung_03 Advertisement

Dva ďalšie nástroje na testovanie COVID-19

7

Výskumníci z Rice University vyvinuli dva inovatívne nástroje, ktoré uľahčia detekciu nového koronavírusu. Prvý z nich je snímač v reálnom čase, ktorý sľubuje detekciu nepatrného množstva vírusu prenášaného vzduchom. Projekt RAPID (Real-Time Amperometric Platform Using Molecular Imprinting for Selective Detection of SARS-CoV-2) na selektívnu detekciu SARS-CoV-2 bol financovaný agentúrou DARPA. Druhý nástroj je plug-in mobilné zariadenie, ktoré dokáže zistiť chorobu COVID-19 asi za 55 minút.

Ide o mikrofluidný čip vo veľkosti známky, ktorý sa zasúva do štandardného mobilného telefónu a využíva naprogramované magnetické nanočastice. Tie sa viažu na N proteín vírusu SARS-CoV-2, čo je biomarker COVID-19, a transportujú ho k elektrochemickému senzoru, ktorý deteguje aj nepatrné množstvo biomarkeru. Na zariadení je skvelé to, že nevyžaduje laboratórium. Celý test možno vykonať na odbernom mieste alebo dokonca v lekárni. Systém je ľahko prenosný a jednoducho použiteľný. Výskum bol publikovaný v časopise Americkej chemickej spoločnosti ACS Sensors.

Zdroj: chron.com.

Redakcia

Všetky autorove články

7 komentárov

sem sa uz len chodim zabavat reakcia na: Dva ďalšie nástroje na testovanie COVID-19

6.3.2021 02:03
a znova ste nezlihali "Ide o mikrofluidný čip vo veľkosti známky, ktorý sa zasúva do štandardného mobilného telefónu a využíva naprogramované magnetické nanočastice. "
Bezne strkam do svojho mobilneho telefonu cipy vo velkosti znamky. Moj mobilny telefon najviac oblubuje modreho mauritiusa https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/1/16/Modry_mauritius.jpg
Reagovať

RE: sem sa uz len chodim zabavat reakcia na: sem sa uz len chodim zabavat

7.3.2021 02:03
Autori Nextech by si uz mali uvedomit, ze kazda stranka z ktorej beru text je bulvar. Keby ten bulvar prepisali na nebulvar, bolo by lepsie.
Reagovať

zaujímalo by ma, či: reakcia na: Dva ďalšie nástroje na testovanie COVID-19

5.3.2021 14:03
mňa by zaujímalo, či aj Rusi vkladajú do vakcín ako Sputnik V tie nanodrony, ktoré cítiš z amerických vakcín, že čo ja viem ti prejdu po mozgu a cítiš brnenie na temene hlavy a nezaspíš vôbec v noci alebo zrazu cítiš v prostate brnenie a nepostaví sa ti, len visí - že či toto robia aj ruské vakcíny. A že kto to potom prípadne ovláda, keď žijeme na území Severoatlantickej aliancie, že či tí Rusi? To sa máme na čo tešiť, ak tam aj oni toto vkladajú a je to napájané ľudským teplom a behá to po tele, normálne to cítiš tú chemikáliu, čo ti ovláda údy. Ďakujem za odpovede!
Reagovať

RE: zaujímalo by ma, či: reakcia na: zaujímalo by ma, či:

5.3.2021 14:03
lebo toto sa mi normálne stalo a aj som to konzultoval s lekármi a aj ich zaujímalo, že čo to môže robiť... jedna lekárka mi povedala, že to je chorá chrbtica, tak ma zaujímalo že či tej chrbtici nepomohli k chorobe nejaké nanity z amerických vakcín, lebo hrozne očividne som to cítil ako mi niečo behá po tele a šteklí to, brní to v údoch
Reagovať

Dva ďalšie... reakcia na: Dva ďalšie nástroje na testovanie COVID-19

5.3.2021 08:03
... čip vo veľkosti známky, ktorý sa zasúva do štandardného mobilného telefónu... - A DO AKÉHO SLOTU? ŠTANDARDNÉHO ZNÁMKOVÉHO..??
Reagovať

RE: Dva ďalšie... reakcia na: Dva ďalšie...

5.3.2021 09:03
článok ako víno, tak aj preložený :-))))

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať