CANON_122023 CANON_122023 CANON_122023

Dve aktualizácie firmvéru prinášajú rozšírené funkcie pre fotoaparáty Nikon radu Z

Tlačové správy
0

Spoločnosť Nikon dnes oznámila uvedenie firmvéru verzie 3.00 pre plnoformátové mirrorless fotoaparáty Nikon Z 7 a Z 6 a firmvéru verzie 1.10 pre mirrorless fotoaparát formátu DX – Nikon Z 50. Tieto aktualizácie firmvéru ponúkajú množstvo vylepšení existujúcich funkcií, vďaka ktorým je rad mirrorless fotoaparátov ešte výkonnejší.

Aktualizácia firmvéru Z 7/Z 6 na verziu 3.00 pridáva k súčasnej funkcii AF s detekciou tváre/očí funkciu AF s detekciou zvierat. Zatiaľ čo funkcia AF s detekciou tváre/očí rozpoznáva ľudské tváre a oči, funkcia AF s detekciou zvierat rozpoznáva oči a tváre psov a mačiek na dosiahnutie lepšieho zaostrenia. Funkcia AF s detekciou zvierat sa postará o zaostrovania za vás, takže sa môžete sústrediť na vytvorenie kreatívnej kompozície. Upravené bolo aj sledovanie objektov, aby fungovalo podobne ako funkcia trojrozmerného sledovania u digitálnych jednookých zrkadloviek Nikon, čo ešte viac uľahčuje používanie. Bola tiež pridaná podpora pre ďalšie značky pamäťových kariet CFexpress*.

Firmvér verzie 1.10 pre fotoaparát Z 50 zlepšuje prevádzku AF pri nahrávaní autoportrétov v režime videosekvencie. Toto zlepšenie bolo zavedené ako odpoveď na požiadavky používateľov, aby fotoaparát udržiaval zaostrenie na snímané tváre.

Spoločnosť Nikon kladie veľký dôraz na flexibilné reagovanie na potreby svojich používateľov počas toho, ako sa pracovne rozvíjajú, a na prinášanie fotografických skúseností, ktoré neustále stimulujú kreativitu.

*CFexpress je ochranná známka asociácie CompactFlash Association (CFA).

Vylepšené funkcie vďaka týmto aktualizáciám firmvéru

Firmvér fotoaparátov Z 7/Z 6 ver. 3.00

  1. Funkcia AF s detekciou zvierat na automatické zaostrovanie na tvár a/alebo oči psov a mačiek

Funkcia AF s detekciou zvierat pridáva k funkcii detekcie tváre a očí podporu pre psy a mačky. Keď systém rozpozná tváre alebo oči viacerých zvierat, pomocou multifunkčného voliča alebo dotykovej obrazovky môžete vybrať tvár alebo oko, na ktorú má fotoaparát zaostriť. Pri snímaní videosekvencií dokáže fotoaparát rozpoznávať tváre zvierat.

  1. Zvýšená použiteľnosť funkcie automatické zaostrovanie so sledovaním objektu

Sledovanie objektu pri snímaní statických snímok v režime AF-C bolo upravené tak, aby pri používaní prinášalo pocit ako funkcia trojrozmerného sledovania u digitálnych jednookých zrkadloviek Nikon. Fotoaparát sleduje objekt, keď je tlačidlo spúšte stlačené do polovice alebo je stlačené tlačidlo AF-ON. Sledovanie objektu sa ukončí, keď používateľ zloží prst z tlačidla, pričom sa znovu aktivuje zaostrovací bod vybraný pred začatím sledovania objektu, aby sa zvýšila funkčnosť. Okrem toho možno prepnutie z automatického zaostrenia s automatickým výberom poľa na obrazovku výberu objektu priradiť programovateľnému tlačidlu. Všetky tieto zmeny zlepšujú fungovania sledovania objektu a uľahčujú aktiváciu a zmenu cieľového objektu pri pohľade cez hľadáčik.

  1. Podpora pre pamäťové karty CFexpress

Okrem pamäťových kariet Sony CFexpress budú s firmvérom fotoaparátov Z 7/Z 6 verzie 3.00 podporované aj karty CFexpress typu B vyrábané spoločnosťami ProGrade a Lexar.

Firmvér fotoaparátu Z 50 ver. 1.10

Zmena špecifikácií ovládania pre záznam autoportrétov v režime videosekvencie

V súčasnosti, keď sa zaznamenávajú autoportréty v režime videosekvencie, zaostrovací režim sa uzamkne v režime AF-S. S aktualizáciou na verziu 1.10 sa režim zaostrenia uzamkne v režime AF-F. Táto zmena zlepšuje fungovanie tým, že umožňuje fotoaparátu pri nahrávaní videosekvencií udržiavať zaostrenie na tvár používateľa.

Nikon

Všetky autorove články
Nikon aktualizacia filmver fotoaparat aplikácia Z

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať