Pozvánka na veľtrh Hannover Messe 2020

Technológie
0

Na medzinárodnom veľtrhu Hannover Messe, ktorý sa bude konať v termíne 20 – 24 apríl bude nosnou témou priemyselná transformácia. Očakáva sa účasť 5 500 vystavovateľov zo 70 krajín. Tento rok je partnerskou krajinou veľtrhu Indonézia. Očakáva sa viac ako 200.000 návštevníkov z 80 krajín. Dve tretiny vystavovateľov a jedna tretina návštevníkov prichádza zo zahraničia. Počet vystavovateľov je menší, než vlani a príčinou sú opatrenia proti šíreniu korona vírusu. 

V kontexte veľkého medzinárodného veľtrhu nemôžeme nespomenúť zrušenie kongresu MWC (Mobile World Congress) v Barcelone, kde sa predpokladalo 100 000 návštevníkov a veľa vystavovateľov malo byť z Číny. Teraz všetci bilancujú ušlý zisk a škody. Podujatie Hannover Messe takýto osud zrejme nepostihne, pretože v tomto segmente na rozdiel od mobilných zariadení a technológií pre mobilnú komunikáciu nedominujú čínske firmy. Čo znamená pre mesto podujatie kam príde 200 000 návštevníkov, aj keď zahraničných bude približne jedna tretina dokumentuje text z reportáže, ktorú sme uverejnili  pred desiatimi rokmi z konferencie Oracle Open World v San Franciscu na ktorej bolo „len“ 50 000 ľudí: Na hlavnej prednáške sa  účastníkom konferencie prihovoril populárny guvernér Kalifornie Arnold Schwarzenegger. Bolo to svojim spôsobom poďakovanie, veď konferencia vygenerovala pre kalifornskú ekonomiku viac ako 100 miliónov dolárov. Vypredala hotely  v centre San Francisca, naplnila reštaurácie a na svoje si prišli aj obchody.

Vráťme sa však od úvah k samotnému podujatiu. Na veľtrhu sú prezentované najnovšie technológie a trendy týkajúce sa digitalizácie a transformácie priemyslu 4.0 a podujatie slúži aj ako globálna hospodársko-politická platforma. Návštevníci získajú prehľad o najnovších produktoch, technológiách a riešeniach pre moderné výrobné, logistické a energetické systémy a nájdu nové technológie, procesy a partnerov, aby výzvy  Industry 4.0 úspešne zvládli.

Tematicky príbuzné produkty budú prezentované blízko seba, takže návštevníci trafia bez problémov ku firmám a produktom, ktoré ich zaujímajú. AK sa napríklad zaujímate hlavne o pohony a fluidnú techniku, pôjdete do hál  5 a 6. Ak je centrom vášho záujmu IT- bezpečnosť, tak by ste mali začať prehliadku veľtrhu v hale 15.“ 

V halách 5 až 13 sú zastúpené technológie, ktoré sú nosnými piliermi priemyslu – počnúc výrobnou technikou až po prierezové technológie z energetického sektora a logistiky. Bude prezentovaný široký prehľad z odvetví strojárskej výroby, elektrotechniky, robotiky, ako aj z automatizácie vo výrobnom priemysle. 

V halách 2 až 4 sa všetko točí okolo logistickej  a dopravnej techniky: od skladovej techniky, zariadenia skladov a prevádzok, cez zdvíhacie vozíky a transportné systémy bez vodiča až po baliace technológie a logistické služby. Hala 3 zastrešuje 5G - arénu, testovacie zariadenie pre priemyselné 5G-aplikácie v reálnom čase.

V halách 14 až 17 budú ťažiskom IT-riešenia pre priemysel s témami: firmený softvér, PLM, MES, logistics-IT, digitálne platformy a cloudové riešenia, IT- bezpečnosť, augmented & virtual reality, riešenia pre energetický manažment, umelá inteligencia a 5G-infraštruktúra. 

V rámci vystavovateľskej ponuky v halách 11  až 13 a 27 sú v ústrednou témou efektívne klimaticky neutrálne projekty energetického zásobovania pre priemyselné zariadenia a budovy, ako aj infraštruktúry pre mobility.  V rámci tejto témy je zameranie sústredené aj na výrobu elektriny a jej prenos, technika batérií, vodíkové a palivové články, chladiacu a tepelnú techniku a na infraštruktúru pre elektrické vozidlá. 

Haly 19 až 23 slúžia ako báza pre témy ako odľahčené konštrukcie, aditívna výroba (3-D tlač), technika úpravy povrchov, materiálovo špecifické diely, upevňovacie systémy a inžinierske služby. 

V halách 24 a 25 sa predstavujú spoločnosti z oblasti výskumu a vývoja, startupy spolu s témou „Budúcnosť práce“. V severozápadnej časti výstaviska je hotspot pre inovácie, čiže priestor, kde vystavujú startupy po boku s výskumnými ústavmi a kde sa stretnú veľkopodnikatelia s mladými talentami a vizionármi.

Rámcový program veľtrhu ponúka viac ako 80 konferencií, fór a špeciálnych podujatí, ktoré sa venujú témam inovácií, networkingu a výmene poznatkov. Ďalším vyvrcholením programu bude tento rok Global Manufacturing Industrialisation Summit v dňoch 20. a 21. apríla. Toto podujatie má popohnať udržateľný priemyselný vývoj. Na summite Industrial Pioneers Summit dňa 22. apríla bude mať kľúčový príhovor Toby Walsh, jeden z celosvetovo najuznávanejších expertov pre umelú inteligenciu. Očakávaných je zhruba 500 účastníkov. Na novom fóre „Transformation Stage“ budú v metarovine diskutovať zástupcovia z priemyslu, hospodárstva, politiky a spoločnosti. Na fóre „Industrie 4.0“ sa zúčastní vyše 8.000 návštevníkov. Global Business & Markets, platforma pre zahraničný obchod na HANNOVER MESSE, ponúka priestor 200 vystavovateľom a priláka viac ako 6.000 účastníkov.

Národný pavilón partnerskej krajiny Indonézie v hale 21 prezentuje na ploche 3000 m2 rozsiahly prehľad o iniciatíve „Making Indonesia 4.0“. Vystavuje tam asi 170 firiem. Zahraniční investori sa môžu informovať o investičných možnostiach. Stánok navštívi dňa 20. apríla indonézsky prezident Joko Wikodo spoločne s nemeckou kancelárkou Angelou Merkelovou, pri príležitosti otváracej prehliadky veľtrhu 

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
hannover messe

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať