CANON_122023 CANON_122023 CANON_122023

ESET spolupracuje so spoločnosťou Google na zastavení šírenia škodlivého kódu

Tlačové správy
0

Bezpečnostná spoločnosť ESET spustila v spolupráci s firmou Google nový skener a nástroj na odstránenie škodlivého kódu Chrome Cleanup. Je vytvorený na to, aby pomáhal používateľom surfovať na internete bezpečne a bez prerušení. Chrome Cleanup je k dispozícii pre všetkých používateľov internetového prehliadača Google Chrome s operačným systémom Windows.

Kybernetické útoky rastú na komplexnosti a sú pre bežného používateľa ťažšie odhaliteľné. Surfovanie po internete môže používateľov priviesť na nebezpečné stránky, ktoré môžu do zariadení nainštalovať škodlivý softvér.

Chrone Cleanup upozorní používateľov prehliadača Google Chrome na potenciálne hrozby, keď objaví neželaný softvér. Následne ho aj odstráni. Chrome Cleanup pracuje na pozadí, bez toho, aby sa používateľovi ohlasoval a rušil jeho činnosť.

“Surfovanie na internete by malo byť pre kohokoľvek vždy jednoduché a bezpečné,” hovorí Juraj Malcho, technologický riaditeľ spoločnosti ESET. “Už tri desaťročia vytvára ESET množstvo bezpečnostných riešení, ktoré používateľom umožňujú užívať si v bezpečí technológie a chrániť sa pred mnohými druhmi škodlivého kódu. Chrome Cleanup sa postará o neželaný softvér, ktorý môže mať negatívny dopad na užívateľský zážitok pri surfovaní na internete,“ dodáva Malcho.

Chrome Cleanup je súčasťou najnovšej verzie prehliadača Google Chrome. Viac informácií o nástroji nájdete na blogu spoločnosti Google.

ESET

Všetky autorove články
ESET

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať