SAMSUNG_112022 Advertisement SAMSUNG_112022 Advertisement SAMSUNG_112022 Advertisement

Elektromobily Kia sa nabijú na dojazd 500 km už do 20 minút

0

Juhokórejská spoločnosť Kia plánuje do roku 2025 uviesť na trh celosvetovo najmenej 11 elektrických automobilov. Niektoré z nich by mali byť vybavené 800-voltovým nabíjacím systémom, čo je prísľubom skrátenia času nabíjania a zároveň zníženia hmotnosti. Doteraz jediným sériovo vyrábaným modelom s technológiou 800 voltov je Porsche Taycan. Bude ju mať aj produkčná verzia konceptu Audi E-Tron GT. Kia ju chce nasadiť masovo, keď v roku 2021 uvedie na európsky trh elektromobily novej generácie.

Podrobnosti o jednotlivých modeloch nie sú známe, ale jeden z nich by mal „zotrieť hranice medzi osobnými a športovými úžitkovými vozidlami“. Neoverená správa z minulosti tvrdí, že pri tom, aby sa to stalo skutočnosťou, automobilke Kia pomôže Rimac. Kia už má v ponuke elektromobily Niro EV a Soul EV, čo sú elektrické varianty benzínových automobilov. Vyvíja aj batériovú technológiu, ktorá sľubuje dojazd až 500 kilometrov.

Automobilka chce predávať elektromobily masám, preto ponúkne aj 400-voltové nabíjanie (ktoré je v roku 2020 bežne dostupné). No predpokladá, že motoristi, ktorí jazdia veľa, budú ochotní priplatiť si za 800-voltový systém, ktorý poskytne „vysoké rýchlosti nabíjania pod 20 minút“. Tí, ktorí jazdia na kratšie vzdialenosti, zasa môžu ušetriť peniaze výberom 400-voltového systému. Oba systémy bude možné nabíjať doma alebo na verejných nabíjacích staniciach.

Zdroj: autoblog.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
kia auto doprava elektromobilita elektrina

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať