ACER_november Advertisement ACER_november Advertisement ACER_november Advertisement

Elevator Lab Challenge: Vieme, ktoré startupy pôjdu hore

Technológie
0

Špeciálny projekt

Akceleračný program Elevator Lab Challenge je zameraný na startupové riešenia, ktoré využívajú inovatívne technológie a zároveň majú najväčší potenciál na reálne využitie. V jeho druhom ročníku boli prihlásené projekty z oblastí umelej inteligencie, riešení pre korporátnych klientov, malých a stredných podnikateľov, ale aj v platobných metódach, retailovom bankovníctve, či kybernetickej bezpečnosti. 

Elevator Lab powered by Tatra banka  vytvára ekosystém, v ktorom startupy môžu v krátkom čase maximalizovať potenciál ich nápadov. Tatra banka v rámci neho poskytuje začínajúcim firmám nielen špeciálny bankový účet, ale prístup k špičkovým technológiám, mentoringu a hlavne k možnosti testovať nápad a následne ho škálovať na 14 trhoch strednej a východnej Európy, kde pôsobí skupina RBI.

Po veľmi úspešnej 1. fáze akceleračného programu, do ktorej sa prihlásilo 25 startupov z 5 krajín, vybrala odborná porota finalistov. 17. júla v bratislavskom Hub hube predstavilo svoje riešenia 6 spoločností: Behavera, Family Finance, Finax, Spendee, UPUP a Wultra. Porota z nich vybrala víťazov v dvoch kategóriách:

Víťaz kategórie "Local hero" si odniesol sumu 5 000 EUR a stala sa ním spoločnosť Behavera z Českej republiky. Ich víťazné riešenie využíva psychometrický algoritmus, ktorý dokáže zmerať kompetencie uchádzača o zamestnanie na základe hrania jednoduchých simulačných hier. To prispeje k lepšej zhode kandidáta s ponúkanou pracovnou pozíciou. Riešenie síce nie je primárne zamerané na bankovníctvo, avšak oblasť ľudských zdrojov je aj pre tento segment mimoriadne zaujímavá. Vzdelaný, talentovaný a ambiciózny zamestnanec je pre banku veľkým prínosom. Pri aplikovaní tohoto moderného riešenia sa nekladie hlavný dôraz na vzdelanie, pracovné skúsenosti a ďalšie vlastnosti uvedené v životopise, ale skôr na schopnosť správneho rozhodovania v rôznych situáciách, efektívneho riadenia tímu, či operatívneho riadenia čiastkovej úlohy, napríklad prípravy a organizovania brainstormingu a podobne. Trh práce sa dramaticky mení a s nástupom umelej inteligencie sa bude meniť ešte dramatickejšie. Preto sa logicky musia zmeniť aj procesy a metódy v oblasti HR. Riešenie Behavera umožňuje identifikovať talentovaného uchádzača o zamestnanie aj bez toho aby sa skúmal jeho doterajší pracovný životopis. Je to dôležité hlavne pri prijímaní absolventov. Výhodou takejto modernej a atraktívnej metódy náboru využívajúcu simulačné hry je aj veľký záujem potenciálnych uchádzačov a dobré povedomie o tejto metóde na sociálnych sieťach.

V kategórii "RBI potential" vyhrala maďarská spoločnosť Family Finances a postupuje do semifinále, kde sa bude uchádzať o cenu na úrovni celej skupiny RBI. Spoločnosť vyvíja white label bankové riešenia so zameraním na potreby najmladšie generácie.

Autor: Tatra Banka, a.s.
Pripravil: Ľubomír Lacko

tatara banka startup Elevator Lab specialny projekt

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať