NICEBOY_102021 NICEBOY_102021 NICEBOY_102021

Eternico MV300 / Ergonomická vertikálna bezdrôtová myš

0

Skúste sa pri práci s myšou pozrieť na druhú ruku, keď práve nie je nad klávesnicou, ale máte ju voľne položenú na stole. Určite ju nemáte položenú dlaňou dole, ale spočíva na podložke malíčkovou hranou, takže oproti ruke držiacej myš je pootočená o 90 stupňov. Rovnako pravdepodobne uvažovali konštruktéri vertikálnej myši, ktorej tvar umožňuje udržať zápästia v polohe odpočinku, a to bez námahy a napätia i pri dlhodobej práci. Zmenšuje únavu a pomáha predísť syndrómu karpálneho tunela. V ponuke je verzia pre pravákov aj ľavákov.

Myš Eternico využíva USB dongle s proprietárnou komunikáciou v pásme 2,4 GHz, ktorý v prípade potreby možno uložiť do priestoru vnútri myši. Myš je ľahká a má príjemný protišmykový povrch. O dizajne a konštrukcii v tomto prípade viac prezradí obrázok než opis. Myš má šesť tlačidiel vrátane kolieska, dvoch klasických veľkoplošných tlačidiel, v tomto prípade sa však namiesto označenia ľavé a pravé viac hodí pomenovanie horné a dolné. Tieto tlačidlá znesú 3 milióny kliknutí, ďalšie tlačidlá sú testované na milión kliknutí. Myš má aj tlačidlo na nastavenie citlivosti, ktorú môžete prepínať medzi hodnotami  800, 1200 a 1600 DPI. Takisto je vybavená priesvitnou plôškou, ktorá vzhľadom na šetrenie energie z batérií nesvieti trvalo, ale po zapnutí alebo prebudení z režimu spánku blikne červeným svetlom. Blikaním vás upozorní na vybité batérie.

Na polohu ruky na vertikálnej myši si zvyknete veľmi rýchlo, je to prirodzená ergonomická poloha. Trochu dlhšie si budete zvykať na polohu veľkých tlačidiel, ale po niekoľkých minútach používania si palec a ukazovák zvykne a neobvyklú polohu prestanete vnímať.

 Cena: 19,90 EUR


                                         

Zobrazit Galériu

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať