SAMSUNG_062022 Advertisement SAMSUNG_062022 Advertisement SAMSUNG_062022 Advertisement

Facebook vysvetlil, čo spôsobilo jeho rozsiahly výpadok

3

Služby sociálnej siete Facebook vrátane Facebook Messengera, Instagramu a WhatsAppu boli v pondelok zhruba šesť hodín offline. Facebook uviedol, že tento rozsiahly výpadok spôsobila „chybná zmena konfigurácie“.

„Naše inžinierske tímy sa dozvedeli, že zmeny konfigurácie na chrbticových smerovačoch, ktoré koordinujú sieťovú prevádzku medzi našimi dátovými centrami, spôsobujú problémy, ktoré prerušujú túto komunikáciu,“ uviedol viceprezident Facebooku pre inžinierstvo a infraštruktúru Santosh Janardhan v príspevku na blogu . „Toto narušenie sieťovej prevádzky malo kaskádový efekt na spôsob komunikácie našich dátových centier, čím sa naše služby zastavili.“

Facebook uviedol, že nenašiel žiadne dôkazy o tom, že by počas výpadku boli ohrozené údaje používateľov. Zriedkavý výpadok, ktorý ovplyvnil aj ďalšie aplikácie patriace Facebooku, ako sú Instagram, WhatsApp a Facebook Messenger, ukázal, akí závislí sú ľudia a podniky od sociálnych sietí.

Pondelkový výpadok pripomínal iné prípady, keď boli služby Facebooku vypnuté. Napríklad v roku 2019 sociálna sieť zažila výpadok, ktorý trval viac ako 14 hodín a podľa jej vyjadrenia bol dôsledkom „zmeny konfigurácie servera“.

Zdroj: https://www.cnet.com

cnet.com

Všetky autorove články

3 komentáre

az reakcia na: Facebook vysvetlil, čo spôsobilo jeho rozsiahly výpadok

6.10.2021 18:10
az na to, ze niekto dal 1.5 miliardy dat udajov na stiahnutie.
Reagovať

RE: a čo si sem nedal link, nech pozrú všetci? reakcia na: az

7.10.2021 14:10
a čo si sem nedal link, nech pozrú všetci?
Reagovať

A niekto je bez práce za preklep, ups fired. reakcia na: Facebook vysvetlil, čo spôsobilo jeho rozsiahly výpadok

6.10.2021 16:10
A niekto je bez práce za preklep, ups fired.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať