SAMSUNG_092021 Advertisement SAMSUNG_092021 Advertisement SAMSUNG_092021 Advertisement

Fitbit predstavil smart hodinky Ionic, ktoré dokážu monitorovať hladinu kyslíka v krvi.

0

Spoločnosť Fitbit je známa najmä výrobou fitnes náramkov. Sú určené pre športovcov, no nie sú najlacnejšie a neponúkajú ani najpokročilejšie funkcie. Teraz spoločnosť rozšírila svoju ponuku o plnohodnotné smart hodinky Ionic. Od hodiniek Blaze, ktoré firma uviedla v minulom roku, sa líšia tým, že na nich môžu bežať aj aplikácie iných vývojárov. A prichádzajú aj s jednou nevšednou funkciu – dokážu monitorovať hladinu kyslíka v krvi.

Hodinky majú štvorcový zakrivený displej a podobajú sa na Apple Watch. Môžu však súperiť s ním, aj pokiaľ ide o funkcie? Ionic prináša veľa funkcií, ktoré neboli k dispozícii vo fitnes náramkoch spoločnosti. Ide o GPS a GLONASS, vodotesnosť do 50 metrov (predchádzajúce modely boli odolné len proti striekajúcej vode), bezkontaktné platby, úložisko na hudbu a prisľúbený je dokonca aj obchod s aplikáciami. Nechýba snímač tepovej frekvencie, ktorý sa navyše dá použiť ako detektor spánkového apnoe. Integrovaná technológia NFC umožní použiť hodinky napríklad na odomykanie dverí. Uvidíme, ako Fitbit všetky tieto funkcie zvládol.

K dispozícii budú perforované športové remienky za 30 dolárov i kožené remienky za 60 dolárov, ktoré sa budú dať ľahko vymieňať. Telo hodiniek Ionic je trochu veľké a hrubé. Dotykový displej umožňuje ľahký prístup do používateľského rozhrania. K dispozícii sú aj tri tlačidlá na ovládanie činnosti: na navigáciu, platby a hudbu/notifikácie. Bezkontaktný platobný systém funguje podobne ako Apple Pay, Samsung Pay a Android Pay, no zatiaľ nevedno, ktoré banky a trhy ho budú podporovať.

Pokiaľ ide o hudbu, na rozdiel od Apple Watch alebo Android Wear, ktoré môžu čerpať skladby zo služby Apple Music a obchodu Google Play, Fitbit Ionic môže ukladať hudbu do svojho úložiska s kapacitou 2,5 GB iba prostredníctvom počítača. Prípadne je tu ešte Pandora, jediná hudobná služba, ktorá spolupracovala s Fitbitom. Vyžaduje sa však predplatné Premium.

Bezdrôtové slúchadlá sa dajú spojiť s Ionicom cez bluetooth, Fitbit však prisľúbil, že jeho nové slúchadlá Flyer sa s hodinkami automaticky spárujú a bude ich možné bez problémov prepínať medzi telefónom a hodinkami.

Fitbit Ionic sa na zobrazovanie notifikácií bude dať synchronizovať so systémami Android, iOS aj Windows. Notifikácie však nebudú interaktívne. Výdrž batérie bude podľa vyjadrenia výrobcu minimálne štvordňová.

Fitbit na budúci mesiac sprístupní pre vývojárov SDK na vývoj aplikácií a v októbri má spustiť obchod s aplikáciami, nazývaný AppGallery. Ionic na dostane na trh v októbri s cenou okolo 300 dolárov.

Zdroj: Cnet

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
Fitbit Smart hodinky Apple

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať