Samsung_03 Samsung_03 Samsung_03 Advertisement

Fujifilm instax SHARE SP-2: Tlačte si fotky na cestách

1

Fujifilm prichádza na trh už s druhou reinkarnáciou svojej mobilnej fototlačiarne instax SHARE SP-2. Tlačiareň patrí k radu fotoaparátov instax, s ktorými zdieľa rovnakú technológiu aj spotrebný materiál. Označenie tlačiareň je v tomto prípade nepresné. V princípe ide o osvitovú jednotku. V kazete sú uložené tlačové médiá, ktorých základom je klasický farebný pozitívny film s citlivosťou  ISO 800. Ten sa exponuje osvitovou jednotkou RGB OLED a pri vychádzaní z tlačiarne je na exponovaný film pritlačená vrstva s vývojkou, ktorá asi do 1-2 minút po vyjdení média z tlačiarne obraz na filme vyvolá. Vďaka tomu, že ide o klasický filmový proces, sú výstupy kvalitné a limitujúca je skôr vstupná kvalita.

Tlačiareň je napájaná vymeniteľnou nabíjateľnou Li-Ion batériou a s okolím komunikuje pomocou Wi-Fi. Tlač je možná cez aplikáciu instax Share zo smartfónu s OS Android či iOS alebo priamo z fotoaparátov Fujifilm, ich zoznam je na stránkach výrobcu. Zo smartfónu môžete tlačiť obsah z galérie, priamo vyfotenú fotografiu aj vrátane informácií o lokalite, počasí a dátume alebo zo sociálnych médií. Fotky môžete upraviť alebo „skrášliť“ rôznymi rámikmi a nápismi. Rozmer obrázka je 62 × 46 mm a rozlíšenie 800 × 600 bodov. My sme skúšali tlač z viacerých modelov mobilov, pripojenie tlačiarne aj tlač sú bez problémov.

Testovali sme aj s najnovšou bezzrkadlovkou Fujifilm X-2T. Tu je rozdiel iba v tom, že vo fotoaparáte musíte najprv zadať sériové číslo tlačiarne a PIN. To sa zadáva iba pri prvom použití. Potom už iba stačí v dosahu Wi-Fi zapnúť tlačiareň a z menu fotoaparátu zvoliť možnosť Tlač na tlačiarni instax. Trošku nevýhodné je, že nemožno nič upraviť, fotka sa vytlačí tak, ako je. Na druhej strane je to zase veľmi rýchle.  Rozmery tlačiarničky sú kompaktné, a teda nie je problém pribaliť si ju k fotovýbave. Ide naozaj o peknú a funkčnú hračku, limitom pri nákupe však asi bude jej cena, a to nie iba tlačiarne, ale aj spotrebného materiálu. Kazeta obsahuje 10 fotografií a predáva sa v balení s 1 alebo 2 kazetami.

Parametre:

• 3-farebná osvitová jednotka OLED, spotrebný materiál: instax Film mini, 10 ks v kazete, veľkosť obrázka 62 × 46 mm, rozlíšenie 800 × 600 bodov, 320 dpi, farebné rozlíšenie 256 farieb na kanál, pripojenie Wi-Fi 802.11 b/g, 2,4 GHz, podporované formáty JPG, PNG, rýchlosť tlače 10  snímok, napájanie Li-Ion batéria NP45S, nabíjanie asi 90 min, spotreba 2 W

• Cena: 160 EUR, spotrebný materiál balenie 2× 10 snímok 16,50 EUR

PLUSY, MÍNUSY:

+ Zaujímavá technológia, malé rozmery, jednoduchá obsluha
- Vysoké prevádzkové náklady

HODNOTENIE:

Kvalita výstupu: 90 %
Ovládanie: 90 %
Vyhotovenie: 100 %
Celkovo:  95 %

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články
Fujifilm instax SHARE

1 komentár

POKEMESH reakcia na: Fujifilm instax SHARE SP-2: Tlačte si fotky na cestách

28.1.2017 13:01
Valuable information! Looking forward to seeing your notes posted. Thank you for sharing the nice article. Good to see your article. http://appsforsys.com/pokemesh-app-apk-download/
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať