NICEBOY_102021 NICEBOY_102021 NICEBOY_102021

Futuristický skafander v podobe exoskeletu bol inšpirovaný hrou Halo

Technológie
2

NASA vynakladá veľa času a úsilia na vývoj moderných skafandrov chrániacich pred účinkami gravitácie v nepriateľskom prostredí. Za 14 rokov ju to stálo neuveriteľných 420 miliónov dolárov. Očakáva sa, že vesmírna agentúra vynaloží ďalších 625 miliónov dolárov na nasledujúcu mesačnú misiu, ktorá bola pôvodne plánovaná na rok 2024, ale tento časový rámec bol presunutý na apríl 2025, pretože vývoj skafandra sa trochu oneskoril.

SWAN_042021

Dokonca aj Elon Musk ponúkol služby svojej spoločnosti SpaceX na pomoc NASA pri vývoji skafandrov novej generácie, ktoré budú stáť viac ako 1 miliardu dolárov, čo je viac ako náklady na orbitálnu raketu Falcon 9. Zatiaľ nevedno, ako budú tieto skafandre novej generácie v konečnom dôsledku vyzerať, ale dizajnér Riyahd Cassiem popustil uzdu svojej fantázii a ukázal futuristický skafander v podobe exoskeletu.

Koncept Exo Suit je zjavne ovplyvnený hrou Halo a človeku sa v mysli hneď vynoria nebojácne postavy KAT-B320, CARTER-A259 a ALICE-130. Vystužený oblek je určený do najnáročnejších situácií a mechanický charakter znamená, že poskytne svojmu používateľovi pomoc pri plnení náročných úloh v cudzom prostredí. Samozrejme, je vyrobený z ľahkého materiálu, čo je mimoriadne dôležité pre maximálnu flexibilitu. 

Zdroj: yankodesign.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

2 komentáre

gravitácia reakcia na: Futuristický skafander v podobe exoskeletu bol inšpirovaný hrou Halo

17.9.2021 10:09
"skafandrov chrániacich pred účinkami gravitácie" - to je dobrý fór :)
Reagovať

RE: prečo? reakcia na: gravitácia

17.9.2021 13:09
Veď, ak ťa odpichne kyslíkovou dýzou, tak chráni pred účinkami gravitácie ;) To ti nenapadlo?
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať