SAMSUNG_082022 Advertisement SAMSUNG_082022 Advertisement SAMSUNG_082022 Advertisement

Online “kalkulačka” odhadne riziko vášho ochorenia na COVID-19

0

Nový online nástroj pomáha ľuďom vypočítať riziko ich ochorenia na COVID-19 na základe konkrétnych scenárov. Kalkulačka microCOVID vyzve používateľa na zadanie scenárov siahajúcich od 15-minútovej jazdy v aute s jednou osobou po návštevu preplneného obchodu s potravinami či párty v interiéri s 25 osobami v rúškach. 

Nástroj sa používateľa najprv spýta, v akej krajine sa nachádza, potom mu zobrazí otázky: Koľko ľudí sa nachádzalo v okruhu 4,5 metra od vás v danom čase? Ako blízko boli v priemere títo ľudia? Ako dlho trvala aktivita? Aký je rizikový profil druhej osoby? Je dejisko vonku alebo vnútri? Je priestor vetraný alebo je vzduch filtrovaný?

SWAN_TITULKA_0722

Na základe odpovedí používateľa na tieto otázky, údajov o epidemiologickej situácii v krajine a rôznych štúdií vírusu nástroj vyhodnotí riziko nakazenia sa používateľa (Person Risk) ochorením COVID-19, ako aj riziko nakazenia spojené s danou aktivitou (Acitivity Risk). Napríklad ak sa osoba zúčastní na vonkajšej párty s piatimi ľuďmi, ktorí neboli v kontakte s osobami pozitívnymi na COVID-19 a všetci hostia stoja 1,8 m od seba, riziko nakazenia sa vírusom bude nízke. No ak sa osoba zúčastní na veľkej párty, kde nikto nemá rúško, pričom nie je jasné, či boli hostia v blízkom kontakte s infikovanými ľuďmi, bude riziko nakazenia sa ochorením COVID-19 podstatne vyššie.

Zdroj: foxbusiness.com.

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať