SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement

Genesis Thor 404 TKL Kailh Box Brown V2 / Zlepšená legenda

0

Genesis prichádza s nástupcom svojho legendárneho a veľmi obľúbeného modelu THOR 303 TKL. Nová herná klávesnica Genesis Thor 404 TKL k nám dorazila v bielej farbe so spínačmi Kailh Box Brown V2. Podľa výrobcu je klávesnica kompatibilná so systémami Windows 7 a vyššími, ako aj s Androidom. V balení nájdete kábel USB-C na pripojenie k PC, nástroj na vytiahnutie klávesov, dva dodatočné spínače a návod.

SAMSUNG 042024 Advertisement

Genesis Thor 404 je krátky typ klávesnice, teda bez numerickej časti. Je to medzi hráčmi najčastejšie vyberaná veľkosť. Konštrukcia je celá plastová a je uzavretého typu (má obalené spínače). S hmotnosťou takmer jeden kilogram a hrubými plastmi vytvára pocit robustnosti. Klávesnica má v spodnej časti akustickú penu, ktorá slúži na tlmenie hluku. Napriek tomu, že ide o jednoduché riešenie, funguje vcelku dobre. Klávesnica vyniká kvalitným a presným spracovaním. Písmo je veľké, čitateľné a na rozdiel od zvyku Genesis prekvapivo obyčajné. A to je vlastne veľmi dôležitá a dobrá správa, klávesnica je vďaka tomu prehľadná a dobre sa s ňou pracuje. Keycapsy sú vyrobené z materiálu PBT. Sú neopotrebiteľné (neobjaví sa efekt odretia) a majú príjemnú matnú a drsnú textúru a mierne valcový tvar. Plast, z ktorého sú vyrobené, je hrubý asi 1,5 mm a neohýba sa, keď ich stlačíte prstami.

Symboly vznikli metódou Double-Shot Injection, čo znamená, že sú zhotovené z dvoch samostatných vrstiev plastu, ktoré sú potom spojené. Bočné označenia sú vygravírované laserom a zafarbené. Genesis Thor 404 je klávesnica typu hot-swap. To znamená, že môžete používať akékoľvek mechanické spínače vo formáte Cherry (napr. Gaterony, Kailh, Cherry MX, Outemu), tak 3-pinové, ako aj 5-pinové. Bez problémov možno používať súčasne spínače rôznych farieb alebo od iných firiem. Spôsob výmeny spínačov je veľmi jednoduchý, pretože ich len vytiahneme pomocou priloženého pullera. Samozrejme, treba počítať s tým, že konektory majú svoju životnosť, a tak odporúčame výmenu spínačov nerobiť príliš často. Klávesnica je dostupná s dvoma typmi spínačov – buď Gateron Yellow Pro s počtom kliknutí odhadovaným na 60 miliónov, alebo tak ako na testovanom kuse Kailh BOX Brown V2 s odhadovanými 80 miliónmi kliknutí. Počas testu som nezaznamenal žiadne problémy s nechceným dvojitým kliknutím. Spínače sú novej generácie a sú z výroby premazané. V testovanej Kailh BOX V2 vôbec nepočuť pružinu vydávajúcu kovový zvuk, sú o niečo vyššej triedy než Gateron, dokonca vo verzii PRO. Pod všetkými dlhšími tlačidlami (medzerník, shift, backspace, enter) sú použité stabilizátory. Prakticky všetky spínače na klávesnici znejú jednotne pri kliku. Klávesnica je tak okrem hrania vynikajúca na písanie. K dispozícii je úplné RGB s možnosťou nastavenia 20 rôznych svetelných režimov. V závislosti od výberu farby klávesnice a spínačov bude podsvietenie výrazne odlišné. Všetky režimy sú charakteristické veľkou plynulosťou animácií. Niektoré funkcie sa dajú nastaviť z klávesnice, ale možností je viac a je to jednoduchšie urobiť pomocou softvéru. Teoreticky máte k dispozícii celú škálu farieb, reálne ich je však 28 (v krajných odtieňoch už nevidieť rozdiel). Základné farby sú pestré a jasné, znaky sú dobre podsvietené. Klávesnica si pamätá režim aj úroveň jasu, aj keď ju odpojíme a znova zapojíme. Zaujímavé je, že podsvietenie sa dá vypnúť len z klávesnice. Keď ho v ovládačoch nastavíme na vypnuté, stále mierne svieti. Pomocou softvéru možno zaznamenávať aj makrá. Môžete zaznamenať sekvenciu 160 akcií. To je limit pre všetky makrá zaznamenané na klávesnici. Možno teda vykonať jedno dlhé alebo niekoľko kratších (napr. 4 × 40). Nahrávať sa dajú tlačidlá myši aj klávesnice.

Klávesnica Thor 404 TKL je lákavý model pre tých, ktorí hľadajú klávesnicu s mechanickými prepínačmi. Aj keď je na pomedzí rozpočtovej a strednej triedy klávesníc, nájdete tu prvky, ktoré sme dosiaľ videli iba v oveľa drahších modeloch. Hlavným lákadlom je nepochybne to, že má systém hot-swap a na rozdiel od rôznych ázijských „kolegov“ dostanete v balení na výber naozaj kvalitné spínače Kailh BOX Brown V2. Z ďalších benefitov spomenieme tlmenie, odpojiteľný kábel, kvalitné podsvietenie a prepracovanú konštrukciu.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Spracovanie, kvalitné prepínače, osvetlenie, ergonómia
- Nič podstatné

PARAMETRE:

Pripojenie káblové, odpojiteľné USB, typ klávesnice: mechanická, spínače Kailh Box Brown V2, osvetlenie RGB, počet režimov podsvietenia: 18, dĺžka kábla: 180 cm, počet tlačidiel: 87, multimediálne tlačidlá – počet: 11, životnosť klávesov: 80 mil. kliknutí, frekvencia vzorkovania: 1000 Hz, bod aktivácie: 2 mm, aktivačná sila: 55 g, čas reakcie: 1 ms, zabudovaná pamäť, profil prepínača: vysoký, štandardné rozloženie ANSI, materiál ABS, funkcie: dostupné makrá, dostupné profily, vymeniteľné prepínače HOT SWAP, záznam makier, anti-ghosting, konektory USB typu A, opletenie drôtu: látkový kábel, farba biela, napájanie USB (5 V), dodávané príslušenstvo: 2 náhradné mechanické spínače, klip, rozmery: 358 × 133× 38 mm, hmotnosť: 1005 g

Cena: 98,99 EUR

HODNOTENIE: 10/10

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať