SAMSUNG_07 SAMSUNG_07 SAMSUNG_07 Advertisement

Hackli Teslu Model S. Hackeri vedia za jazdy otvoriť strešné okno, kufor, posunúť sedadlá či aktivovať brzdy

Bezpečnosť
0

Bezpečnostní výskumníci z Keen Security Lab, čínskeho technologického konglomerátu, objavili niekoľko chýb v zabezpečení áut Tesly a podarilo sa im získať diaľkový prístup (teda bez fyzického kontaktu) k ovládaniu zaparkovaného i jazdiaceho Modelu S. Na realizáciu útoku použili nemodifikované vozidlo s najnovším firmvérom.

Išlo o prvý prípad útoku na diaľku s využitím CAN Bus, ktorým sa podarilo prevziať kontrolu nad autom Tesly. Hackeri otvorili strešné okno, zapli smerovky, posunuli sedadlo, nabúrali sa do stredového displeja aj do displeja na palubnej doske, otvorili dvere bez kľúča, ovládali stierače, zrkadlá, otvorili kufor a zapojili brzdový systém. Hoci útok bol uskutočnený na vozidlo Model S, možno predpokladať, že zraniteľnosť sa týka aj ostatných elektromobilov Tesly.

Technické detaily o všetkých zistených zraniteľnostiach výskumníci oznámili bezpečnostnému tímu Tesly. Tím pod vedením Chrisa Evansa okamžite zareagoval na oznámenie a prijal opatrenia na efektívne riešenie problému. Majitelia vozidiel Tesla by si mali aktualizovať softvér na najnovšiu verziu, v ktorej je už problém opravený.

Vo videu si môžete pozrieť, ako útok prebiehal.

Zdroj: keenlab.tencent.com

Redakcia

Všetky autorove články
Tesla Hacker

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať