ACER_05 ACER_05 ACER_05 Advertisement

Google čoskoro uvedie na trh nové „vlastné“ smartfóny Pixel a Pixel XL

0

Google ohlásil na 4. októbra podujatie v San Franciscu, kde predstaví svoje najnovšie smartfóny. Spoločnosť nahrala na YouTube krátky teaser, ktorý zobrazuje dátum, obdĺžnik v tvare smartfónu a písmeno G z loga Googlu. Spustila aj novú webovú stránku, ktorá sa vzťahuje na tento dátum.

Podľa webu Android Police nové telefóny vyrobí spoločnosť HTC, budú sa volať Pixel a Pixel XL, budú mať 5", resp. 5,5" displej a pravdepodobne celokovovú konštrukciu. Objavili sa však aj správy hovoriace o kombinácii hliníka a skla. Android Central dodáva, že smartfóny budú vybavené špeciálnou verziou Androidu Nougat namiesto základnej verzie operačného systému, ako to bolo v prípade telefónov Nexus.

Podľa teasera budú nové telefóny „made by“ Google, hoci ich zhotoví HTC. Objaviť by sa na nich malo aj logo Googlu. Ich špecifikácie nie sú známe, ale zrejme budú obsahovať najnovšie a najvýkonnejšie procesory, aby mohli plne využiť všetko, čo Android Nougat ponúka. Podľa uniknutých informácií by sa ich cena mala začínať na 649 USD (verzia XL bude drahšia).

Dočkať by sme sa však mali aj ďalších noviniek. Napríklad Google tu môže oficiálne predstaviť četovaciu aplikáciu Allo, platformu pre inteligentnú domácnosť Google Home či zariadenie pre Daydream, androidovú platformu na virtuálnu realitu. A možno príde aj nový chromebook, ktorý nahradí druhú generáciu zariadenia Pixel. Počkajme si teda do 4. Októbra...

Zdroj: theverge.com

Redakcia

Všetky autorove články
Google Pixel

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať