PMI_092022 PMI_092022 PMI_092022

Herná klávesnica AOC AGON AGK700

0

Hranie, a samozrejme aj písanie na vlajkovej hernej klávesnici AGK700 od AOC je zážitkom nielen pre hráča, ale tak trochu aj pre jeho okolie, nakoľko pri náruživom hraní a tiež rýchlom písaní ťukanie do kláves samozrejme počuť. Hráčom adekvátna zvuková odozva bude imponovať a imponovať im bude aj dizajn a efekty farebného podsvietenia.

Klávesnica je robustná, telo aj horný panel je z hliníka, pričom horný panel má povrchovú úpravu so šikmým výbrusom. Hmotnosť 1,6 kg zaručuje stabilitu na stole. Štandardne sú osadené všetky klávesy čierne, avšak v balení nájdete aj červené „herné“ klávesy W,A,S,D a nástroj na vyberanie. Červené klávesy sú nielen atraktívne, ale aj praktické, hlavne ak hráte v prítmí vášho herného „brlohu“. Spínače Cherry MX Red majú lineárny pružný odpor, odozvu 1 ms a výrobca udáva životnosť 50 miliónov stlačení.

Okrem klasických kláves je vľavo a v hornej časti klávesnice ďalších 13 tlačidiel a tiež veľký otočný ovládací prvok, ktorý sa dá aj zatlačiť. Implicitne sa ním ovláda hlasitosť. Zatlačenie a súčasné otáčanie nastavuje jas farebného podsvietenia. Vľavo je 6 programovateľných tlačidiel a nad horným radom kláves sú tlačidlá na ovládanie rôznych funkcií a tiež tlačidlo so symbolom Home a tlačidlo so zatočenými šípkami, ktoré navzájom vymení funkcie kláves WASD a kurzorových šípok. Po jeho zatlačení budú znaky WASD priradené na kurzorové klávesy a kurzorové šípky na klávesy s popisom WASD. Po druhom stlačení sa vráti implicitné priradenie korešpondujúce s popismi. Tlačidlo so symbolom noty spúšťa multimediálny prehrávač. Tlačidlo s označením F deaktivuje kláves Windows, aby ste ho omylom nestlačili počas hry a oknom ponuky si neprekryli časť hernej schémy. Úplne vpravo je tlačidlo na stlmenie zvuku.  Tieto tlačidlá sa preprogramovať nedajú. Klávesy na ovládanie multimediálnych funkcií sú nad numerickým blokom.

Musím pochváliť pribalenú podložku pod zápästia. Prichytáva sa magneticky, má príjemný povrch pripomínajúci kožu, pod ktorou je mäkké čalúnenie z pamäťovou penou. Magnety sú primerane silné, takže klávesnicu zdvihnete bez toho, aby podložka odpadla. Nožičky umožňujú nastaviť uhol náklonu v dvoch stupňoch. Mimochodom, tá príjemne mäkká podložka je aj trochu motivačná. Ak na nej chcete mať zápästia položené stále, musíte sa naučiť písať „všetkými desiatimi“. Pri písaní dvomi prstami musíte ruky neustále premiestňovať.

Pre hernú klávesnicu je samozrejmosťou funkcia  Anti Ghosting, ktorá umožňuje zosnímať všetky súčasne zatlačené klávesy. Elektronika klávesnice nezávisle registruje informácie zo všetkých spínačov súčasne. Funkcie makro klávesov a taktiež aj RGB podsvietenia môžete programovať priamo na klávesnici, alebo v aplikácii G-Menu. Ak máte ďalšie herné príslušenstvo AOC – myš, slúchadlá, prípadne podložku s RGB, v aplikácii môžete synchronizovať ich podsvietenie. Môžete si nakonfigurovať 5 rôznych profilov, uložiť ich do pamäti klávesnice a jednoducho sa medzi nimi prepínať tlačidlom M hore na pravej strane. Prepínanie je indikované zmenou farby tlačidla. Na tlačidlá označené G1 -G5 si môžete naprogramovať makro. Po priradená makra sa tlačidlo rozsvieti. V aplikácii môžete nastaviť frekvenciu snímania, či rýchlosť opakovania

Po vybalená vás určite prekvapí pripojovací USB kábel, ktorý sa na konci rozdvojuje takže na pripojenie máte k dispozícii vlastne dva rovnaké USB konektory. Jeden je pre klávesnicu a druhý pre  USB port na zadnej stene klávesnice, takže klávesnica poslúži na operatívne pripojenie ďalšieho zariadenia, či USB kľúča. Je to veľmi praktické, oveľa pohodlnejšie ako pripájanie do konektorov na zadnej strane PC. Rozhranie je USB 2.0 takže na pripojenie USB diskov a kopírovanie veľkých súborov sa príliš nehodí. Kábel má atraktívne červeno-čierne textilné opletenie.

Klávesnicu AGK AGON 700 som si počas dvojtýždňového používania veľmi obľúbil a musím konštatovať, že nielen pre hráča, ale aj pre človeka, ktorý hodne píše je veľmi návyková. Pri hraní oceňujem nielen lineárny odpor spínačov, ale aj možnosť vzájomnej výmeny funkcií klávesov WASD a kurzorových šípok, oceníte to vtedy ak sa na pohyb objektu v hre využívajú klávesy WASD, ktoré sú určené pre ľavú ruku a vy chcete pohyb ovládať pravou rukou šípkami.

Verdikt: Atraktívna a robustná klávesnica pre hráčov aj rýchlych pisárov s efektným podsvietením, makrami a ďalšími užitočnými funkciami

Technické parametre: Spínače: Cherry MX Red; Polling rate: 1000 Hz; anti-ghosting; Rozmery: 500 × 239 × 79 mm, hmotnosť 1,6 kg. Cena 110 €

+ presný a tichý chod, programovateľné podsvietenie, anti-ghosting, pribalené červené klávesy WASD, výborná opierka zápästia, USB pass-through

- klávesnica je dosť hlučná, čo však pre hráčov môže byť aj výhoda.

Hodnotenie 9

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
AOC AGON AGK700 herna klavesnica

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať