SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement

Huawei FreeBuds Pro 3 / Špičkové slúchadlá s ANC

0

Najnovšia tretia generácia slúchadiel FreeBuds Pro prichádza s hardvérovými aj softvérovými inováciami. Duálny systém s 11 mm dynamickým meničom a meničom s planárnou membránou sú zárukou kvalitného a vyváženého zvuku. Výrobca udáva frekvenčný rozsah 14 Hz – 48 kHz. Inteligentný systém ANC 3.0 dokáže potlačiť hluk okolia až o 5 dB, teda takmer štvornásobne, keďže decibel je logaritmická jednotka a potlačenie o 3 dB znamená zoslabenie na polovicu. Aj preto sú slúchadlá FreeBuds Pro 3 ideálnym spoločníkom do lietadla, vlaku či autobusu. Sú odolné proti prachu a striekajúcej vode podľa IP54, takže sa hodia aj pre aktívny životný štýl.

Huawei FreeBuds Pro 3 podporujú kodeky L2HC 2.0 a LDAC a majú certifikáciu HWA a Hi-Res Audio Wireless. Maximálna prenosová rýchlosť je 1,5 Mb/s. Samozrejmosť je možnosť pripojenia k dvom zariadeniam súčasne. Algoritmy trojitého adaptívneho ekvalizéra zabezpečia, že hudba by vždy mala znieť presne tak, ako zamýšľali jej tvorcovia, prípadne si zvukový prejav môžete upraviť podľa vlastných preferencií. Na spárovanie so smartfónmi Huawei stačí otvoriť kryt nabíjacieho puzdra. Na telefóne sa zobrazí vyskakovacie okno s výzvou na pripojenie. Jednoduché je aj spárovanie s androidovými smartfónmi iných značiek. iPhone som k dispozícii nemal. V aplikácii Huawei Smart Life môžete nastavovať priestorový zvuk cez ekvalizér. Na priame ovládanie slúžia gestá ťuknutie, pridržanie a potiahnutie na vonkajšej strane podlhovastej časti.

Subjektívne dojmy z počúvania rôznych hudobných žánrov potvrdili, že slúchadlá si spomínané certifikácie skutočne zaslúžia. Počúval som náhodne vybraté skladby, ktoré mám uložené vo formáte FLAC. Pri implicitnom nastavení sú mierne zvýraznené basy a stredné tóny. Podanie výšok je jemnejšie, samozrejme, môžete si ich v ekvalizéri vytiahnuť. V režime priestorového zvuku slúchadlá sledujú pohyby hlavy a prispôsobujú tomu vyváženie stereo kanála. ANC som testoval vo vlaku a simuloval som aj hluk motorov lietadla prehrávaný z veľmi kvalitných reprosústav a v obidvoch prípadoch som bol veľmi spokojný. Najviac potlačené boli dunivé a monotónne hluky. Technológia Pure Voice 2.0, ktorá sa stará o to, aby váš hlas pri telefonovaní cez mikrofóny slúchadiel bol čo najzrozumiteľnejší, si svoju prácu robí veľmi dobre. 

Batéria v slúchadle má kapacitu 55 mAh a poskytne energiu na 6,5 hodiny. Spolu s 510 mAh batériou v nabíjacom puzdre máte k dispozícii 31 hodín počúvania bez ANC alebo 22 hodín s ANC. Puzdro podporuje bezdrôtové nabíjanie príkonom 2 W.

Cena: 199 EUR

Zobrazit Galériu

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať