SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement

Huawei Watch Fit 3 / Vydržia viac ako vy

3

Nové hodinky Huawei Watch Fit 3 už na prvý pohľad zaujmú novým dizajnom pripomínajúcim jabĺčkovú konkurenciu. Napriek tomu, že na rozdiel od série Watch Pro štýlom viac pripomínajú fitnes náramok, tentoraz ide o inteligentné hodinky plné fitnes a wellness funkcií a s dobrou výdržou batérie.

SAMSUNG 042024 Advertisement

Na test mi dorazila strieborná verzia s remienkom tvoreným nylonovým suchým zipsom, ktorý vyniká širokými možnosťami nastavenia veľkosti, pekným vzhľadom a ľahkosťou, s akou sa dá nastaviť bezpečné upevnenie. Remienok sa jednoducho prispôsobuje a jeho šírka 18 mm sa hodí aj na ženské zápästia. Hliníkové puzdro s veľkosťou 44 mm a hrúbkou 9,9 mm pôsobí štíhlo a výrazne červená rozeta mu dodáva punc prémiovosti. Nízku hmotnosť, iba 26 g, oceníte pri aktivitách.

Hodinky sú vybavené žiarivým displejom AMOLED s tenučkým rámikom, ktorý má dostatočnú svietivosť aj za slnečného dňa. Ovládanie hodiniek je v podstate rovnaké ako pri modeli Watch 4 Pro. Rozetou sa vstupuje do menu, kde sa zobrazí mozaika všetkých ikoniek aplikácií. Otáčaním rozety si ich môžete približovať alebo vzďaľovať. Potiahnutím zo strán vstupujete doprava k inteligentnej pomoci a zobrazeniu počasia a doľava k widgetom. Zdola si vytiahnete správy a oznámenia a zhora menu rýchlych predvolieb a nastavení. Všetko funguje pod systémom Harmony OS. Ten v súčasnosti aj pre tieto hodinky ponúka viacero rôznych ciferníkov. Ponuka nie je síce ani zďaleka taká bohatá ako u konkurencie, ale dá sa medzi nimi vybrať, pričom stále pribúdajú ďalšie. Hodinky sú vodotesné do 5 ATM, čo ich robí vhodnými na plávanie a sprchovanie.

Watch Fit 3 sú vybavené komplexným súborom wellness funkcií, ale nie pokročilejšími zdravotnými funkciami, ako je EKG a sledovanie dýchania. Používajú technológiu TruSeen 5.5 na meranie srdcového tepu, ktorá nie je ďaleko od súčasnej generácie na Watch 4 Space Edition, a TruSleep 4.0. Citlivosť sledovania spánku však bude potrebovať zlepšenie. Je síce podrobné a poskytuje skóre spánku spolu s údajmi o fázach spánku a rôznych meraniach, ale jeho citlivosť môže byť problémom. Pri testovaní sa po prebudení v noci meranie ukončilo a pri ďalšom uľahnutí sa nespustilo.

Hodinky ďalej podporujú sledovanie kalórií prostredníctvom zaznamenávania jedál, aj keď tento spôsob môže byť skôr otravný. Ak sa s tým zmierite, aplikácia Huawei Health vám zobrazí vašu kalorickú bilanciu na grafe. K dispozícii je aj monitor stresu, ten ponúka aj sprievodcu dychovým cvičením na zníženie stresu.

Hodinky sú veľmi dobré v sledovaní tréningov a aktivít, najmä outdoorových. Na tie je tu aj vstavaná funkcia GPS a hodinky podporujú množstvo tréningových profilov. Meranie má slušnú presnosť.

Rovnako ako Watch 4 Pro ani Watch Fit 3 nepodporujú bezkontaktné platby našich bánk. Je to spôsobené hlavne politickými rozhodnutiami, pre ktoré Huawei nemôže využívať ani služby Google. Notifikácie sú podporované, ale obmedzenejšie ako u konkurencie. Tu by sa to žiadalo trocha zlepšiť.

Čím hodinky excelujú, je výdrž batérie. Napriek použitému displeju AMOLED sa v režime Always On dostanete na 4 až 5 dní používania. Bez tejto funkcie hodinky vydržia 7-8 dní v závislosti od využívania. To sú hodnoty, o ktorých sa bežnej konkurencii ani nesníva.

Ak sa zmierite s chýbajúcou možnosťou platieb, hodinky Huawei Watch Fit 3 toho ponúkajú naozaj veľa: pekný dizajn, špičkový displej, množstvo funkcií na sledovanie tréningov a bezkonkurenčnú výdrž. To naozaj stojí za úvahu.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Výdrž, dizajn, displej, výbava, ovládanie
- Nefunkčné platby

PARAMETRE:

Displej: 1,82", farebný displej AMOLED, rozlíšenie (š × v): 480 × 408, pomer strán: 1,18:1, PPI: 347, batéria: 400 mAh, čas nabíjania: 60 minút, nabíjací port: magnetický nabíjací pin, polohovací systém: jednopásmový, GPS/GLONASS/BeiDou/Galileo/QZSS, akcelerometer + gravitačný senzor, magnetometer, senzor okolitého svetla (ALS), senzor PPG srdcovej frekvencie: Huawei TruSeen 5.5, bluetooth: 2,4 GHz, bluetooth 5.2 podporujúci BR a BLE, mikrofón, reproduktor, NFC, odolnosť proti vode: 5 ATM, prevádzková teplota: -10 °C až +45 °C, výdrž v pohotovostnom režime – typické použitie: 7 dní, maximálne: 10 dní

Cena: 159 EUR

HODNOTENIE: 9/10

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

3 komentáre

Atrapa cloveka René HHubinský reakcia na: Huawei Watch Fit 3 / Vydržia viac ako vy

31.5.2024 19:05
HHubinsky, to co za sracky SEO textu si popisal a vlozil tam vsetky slova, ktore tie hodiny nemaju. Taky oddpad, co pises, je rovnaky oddpad ako mas v hlave a v zadku.
Reagovať

Neschopáci reakcia na: Huawei Watch Fit 3 / Vydržia viac ako vy

31.5.2024 13:05
Mumáci nedokážu vyrobiť fakt nič vlastné? Musia okopírovať celé hodinky, remienok, a ešte aj watch face? To už je iný level neschopnosti...
Reagovať

Neschopáci reakcia na: Huawei Watch Fit 3 / Vydržia viac ako vy

31.5.2024 13:05
Mumáci nedokážu vyrobiť fakt nič vlastné? Musia okopírovať celé hodinky, remienok, a ešte aj watch face? To už je iný level neschopnosti...
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať