CANON_leto2024 CANON_leto2024 CANON_leto2024

Dátové centrá AI budú „na vojenských základniach obklopených guľometmi“

Technológie
3

Bývalý generálny riaditeľ spoločnosti Google Eric Schmidt predpovedá, že najvýkonnejšie systémy umelej inteligencie budú prísne strážené, umiestnené na vojenských základniach v USA a Číne. Verí, že tieto počítače budú mať schopnosť autonómne vynaliezať nové produkty, služby a riešenia. Schmidt tiež uvádza, že systémy umelej inteligencie budú rýchlo získavať znalosti a nakoniec „začnú spolupracovať“.

Ako investor do startupu Anthropic, ktorý sa zaoberá umelou inteligenciou, uznáva, že šírenie AI predstavuje pre regulačné orgány výzvu. Vyjadruje aj obavy z „agentov“ AI, čo sú veľké jazykové modely, ktoré sa môžu samostatne učiť. Uvažuje aj o dôsledkoch toho, že si tieto modely vyvinú vlastný jazyk a správanie, ktorému ľudia nemusia rozumieť. Schmidt naznačuje, že by sa to mohlo stať problémom v priebehu nasledujúcich piatich rokov.

Hoci technologické spoločnosti spolupracujú s vládami na regulácii umelej inteligencie, Schmidt varuje, že vždy existujú riziká spojené s vynálezmi, ktoré môžu zneužiť zlomyseľné osoby. Je tiež presvedčený, že problém šírenia dezinformácií prostredníctvom AI a deepfakes je neriešiteľný. 

Zdroj: nypost.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

3 komentáre

Terminátor reakcia na: Dátové centrá AI budú „na vojenských základniach obklopených guľometmi“

2.6.2024 18:06
Pozrite si ten film a uvidíte budúcnosť ľudstva.
Reagovať

Smer streľby reakcia na: Dátové centrá AI budú „na vojenských základniach obklopených guľometmi“

2.6.2024 18:06
Bolo by dobré, keby zverejnili ktorým smerom pôjde streľba z daných guľometov. Či to bude smerom od daného dátového centra (Skynet approved), alebo to bude smerom dnuká (World Piece approved).
Reagovať

RE: Smer streľby reakcia na: Smer streľby

6.6.2024 07:06
Guľomety by mali smerovať von a pre mimoriadne udalosti by mali byť základy a kritické miesta podmínované.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať